Kiedy woda alkaliczna jest najskuteczniejsza


Rano, kiedy pijemy pierwszą dawkę. Przez całą noc zachodzi proces pocenia, rano zwykle budzimy się, by oddać mocz i dlatego o tej porze nasza krew jest najbardziej zagęszczona. A zatem, po obudzeniu zaleca się wypicie przynajmniej 0,5 l wody. Następnie w ciągu 1 minuty zmniejsza się gęstość krwi.

szklanka

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do spożywania alkalicznej wody jonizowanej?

 

Nie zaleca się popijania leków alkaliczną wodą jonizowaną, lecz po upływie godziny można już ją spożywać. Nie oznacza to, że alkaliczna woda jonizowana ma działania niepożądane, tylko że może obniżać działanie leków przeciwnadciśnieniowych (sama natomiast może doskonale normalizować podwyższone wartości ciśnienia tętniczego, nawet bez przyjmowania leków).

 

Wpływ alkalicznej wody jonizowanej na menstruację

 

W wyniku systematycznego picia alkalicznej wody jonizowanej, podczas menstruacji z wewnętrznej ściany narządów rodnych kobiet są początkowo usuwane czarne skrzepy, a następnie świeża (oczyszczona) krew. Podobna treść może również odkładać się u kobiet po menopauzie, a ponieważ jest usuwana w ten sam sposób, wiele kobiet sądzi, że zaczęły ponownie miesiączkować.

 

Ogólnie można powiedzieć, że alkaliczna woda jonizowana to idealny sposób na oczyszczenie każdego miejsca w organizmie. Ten rodzaj wody jest w stanie przepłukać nasze narządy od wewnątrz i usunąć zmagazynowane szkodliwe substancje.

 

Dzienna ilość wypijanej wody

 

Dziennie należy wypijać przynajmniej 2 litry wody alkalicznej. Nie powinieneś oczekiwać żadnych istotnych zmian stanu zdrowia, jeżeli wypijasz mniej niż 2 litry alkalicznej wody jonizowanej dziennie, jak widzieliśmy w tabeli, osoba wydala dziennie około 2,5 litra wody dziennie (mocz, para, pot, itd.), dlatego dla większości osób picie 2 litrów dziennie nie jest problemem.

 

Picie zbyt małych ilości wody, z obawy przed nadmiernym poceniem lub częstą wizytą w toalecie, to bardzo zły i szkodliwy nawyk niektórych osób. Nasz organizm stale potrzebuje dostaw świeżej wody w celu samooczyszczania, do „wewnętrznego przepłukiwania”. W tym przypadku pot jest bezwonny.

 

Alkaliczna woda jonizowana w zasadniczy sposób różni się od wody z kranu czy mineralnej, ponieważ w znacznie mniejszym stopniu obciąża organizm osmozą.

 

Jej wchłanianie rozpoczyna się w ciągu minuty od wypicia, a po 30 minutach zaczyna się oddawanie moczu. W wielu przypadkach wydalamy więcej moczu, niż wypitej przez nas wody. Z tego powodu możemy początkowo częściej chodzić do toalety. Jednak wkrótce funkcje organizmu „dostosowują się” i wraz z oczyszczaniem przerwy pomiędzy oddawaniem moczu stają się dłuższe.

 

Źródło: Nutrition&Health, wrzesień 2010 – calivita.pl