Lutein Plus

LUTEIN PLUS dla zdrowia naszych oczu.

 

Nowoczesny naturalny produkt w postaci kapsułek bez chemicznych konserwantów. 100% naturalna, kompleksowa formuła zawierająca  zestaw optymalnie dobranych składników aktywnych: luteinę, zeaksantynę, witaminę A i C, ekstrakt z owoców borówki czarnej, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku – chronią oczy przed wpływem niebezpiecznych wolnych rodników, szkodliwymi czynnikami, łagodzą zmęczenie oczu, usprawniają proces widzenia.

lutein-calivita

                                                                                      CENNIK       ZAMÓWIENIA

WAŻNE!
Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy,
który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

 

Opakowanie zawiera: 60 kapsułek

Składniki aktywne/1 kapsułka:
Luteina  -  6,0 mg
Zeaksantyna  -  0,5 mg
Witamina C  -  50,0 mg
Witamina A  -  60,0 µg
Ekstrakt z owoców borówki czarnej (std. 25% antocyjanozydy)  -  25,0 mg

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku (najlepiej w połączeniu z tłuszczami).
 

Produkt Lutein PLUS jest idealnym rozwiązaniem dla osób:

 • których oczy narażone są na intensywny wysiłek (praca przy komputerze, spędzanie wielu godzin na czytaniu książek lub oglądaniu telewizji, prowadzenie auta po zmroku, przebywanie w klimatyzowanych, suchych, jak również słabo i/lub sztucznie oświetlonych pomieszczeniach);
 • odżywiających się nieracjonalnie;
 • starszych;
 • dla których ważna jest ostrość widzenia i sprawność narządu wzroku;
 • zdrowych jako wspaniały preparat antyoksydacyjny.
   

Z mojej praktyki lekarskiej...

Od kilku lat mam poważne problemy ze wzrokiem. Z tego powodu już od roku przyjmuję luteinę i Protect 4 Life. Zauważyłam bardzo dużą poprawę, nareszcie moja wada przestała się pogłębiać. Byłam szczęśliwa do czasu, gdy dowiedziałam się, że luteina jest hormonem. Przestraszyłam się, ponieważ przyjmuję już leki hormonalne, by złagodzić dolegliwości związane z klimakterium. Czy w tej sytuacji powinnam zrezygnować z luteiny?

Pani obawy są bezpodstawne. Luteina nie jest hormonem, tylko żółtym barwnikiem, należącym do bogatej rodziny karotenoidów. Razem z zeaksantyną wykazuje szczególne powinowactwo do gałki ocznej - po wchłonięciu przez nasz organizm, gromadzi się w dwóch obszarach oka: w plamce żółtej oraz w soczewce. Przypomnę tylko, że plamka żółta to najwrażliwsza część siatkówki, odpowiedzialna m.in. za centralne widzenie i rozpoznawanie szczegółów. Jednym z czynników, który prowadzi do zmian zwyrodnieniowych w plamce żółtej, a w konsekwencji do zaburzeń widzenia, jest światło. Zakres uszkodzeń w znacznym stopniu zależy od długości fali świetlnej, czasu ekspozycji i poziomu mocy, np. niebieskie światło o długości 440 nm potrzebuje 100 razy mniej energii niż światło pomarańczowe (590 nm), by spowodować nieodwracalne zmiany w siatkówce.

Luteina, działając jak żółty filtr, pochłania fale świetlne o długości charakterystycznej dla światła niebieskiego. Dzięki tym właściwościom ochrania pręciki i czopki, bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, przed generowanymi przez światło wolnymi rodnikami. Jest również silnym antyoksydantem - hamuje utlenianie lipidów znacznie skuteczniej niż beta karoten czy likopen. Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że może chronić nas przed zaćmą, chorobami serca, skóry oraz nowotworami piersi i jelita grubego. Istnieje ścisłe powiązanie pomiędzy poziomem luteiny w organizmie a sposobem odżywiania i stylem życia. Zwiększone zapotrzebowanie na ten barwnik występuje u palaczy, kobiet po menopauzie, osób o jasnym kolorze oczu lub zawodowo narażonych na promieniowanie słoneczne i UV (kierowcy, piloci samolotów, narciarze, osoby spędzające dużo czasu przed monitorem komputera). Niedobory tej substancji można też spotkać u ludzi, którzy spożywają za mało świeżych warzyw i owoców. Organizm ludzki nie potrafi syntetyzować luteiny, ale w dużych ilościach jest ona obecna w owocach mango, papai, pomarańczy, kiwi, brzoskwiniach, zielonej fasoli, brukselce, kapuście, sałacie i szpinaku.

Niestety, ta niezwykle korzystna dla naszego zdrowia substancja często jest mylona z hormonem luteinizującym, produkowanym przez organizm kobiety. Te dwa związki nie tylko znacznie różnią się budową chemiczną, ale pełnią w organizmie zupełnie inne funkcje. Proszę więc bez obaw zażywać produkt LUTEIN, pamiętając, że w profilaktyce chorób narządu wzroku równie ważne jest optymalne spożycie witamin z grupy B, cynku i substancji o właściwościach antyoksydacyjnych, zwłaszcza witaminy C, witaminy E, selenu i beta karotenu.
dr Edith Varga

 

Czy wiesz, że...

Zeaksantyna to ważny karotenoid. Należy do ksantofili, które wraz z karotenami wchodzą w skład karotenoidów. Występuje w organizmie w surowicy krwi oraz w siatkówce oka ludzkiego – jest dominującym składnikiem części centralnej plamki żółtej. W siatkówce barwnik ten może występować w wielu formach optycznych i geometrycznych.


Zeaksantyna nie jest produkowana w organizmie człowieka, dlatego musi być dostarczana z dietą. Dzienne zapotrzebowanie na zeaksantynę wynosi 1 mg. Naturalnym źródłem zeaksantyny są głównie zboża, zielony groszek, szpinak i kukurydza. Karotenoid ten (podobnie jak luteina) jest rozpuszczalny w tłuszczach, który jest niezbędny do jego efektywnego wchłaniania w jelicie cienkim. Dlatego też produkty będące źródłem zeaksantyny powinny być spożywane z posiłkiem zawierającym tłuszcz. Ponadto przyswajanie zeaksantyny jest ułatwiane przez należyte rozdrobnienie pokarmu (dokładne żucie) i obróbkę termiczną (gotowanie potraw), która powoduje destrukcję błon komórkowych i rozluźnienie chemicznych wiązań, co zwiększa jej biodostępność.


Zeaksantyna posiada właściwości antyoksydacyjne, wiąże wolne rodniki. Absorbuje energię fali światła niebieskiego i chroni oko przed fotochemicznym uszkodzeniem. Suplementacja zeaksantyną, w połączeniu z odpowiednią ilością witamin, składników mineralnych oraz luteiny może stanowić doskonałą ulgę i wsparcie dla zmęczonych oczu oraz zapewnić właściwą kondycję narządu wzroku. Preparat poleca się w szczególności osobom narażonym na zmęczenie oczu: informatykom, kierowcom, osobom pracującym przy komputerze, z zaburzeniami widzenia.
Źródło: Calivita

 


Z historii Klubowiczów CALIVITA

JAK MIGRENA MOJEJ ŻONY POPRAWIŁA MI WZROK...

To oczywiście jest żart.

 Ale... wszystko zaczęło się od migreny mojej żony, która coraz częściej jej dokuczała. W takich chwilach nic nie było w stanie jej pomóc.
W czerwcu ubiegłego roku spotkałem naszą znajomą - sąsiadkę mieszkającą kilka budynków dalej. Zdarzyło się to akurat w czasie trwającej od kilku dni migreny u mojej żony. Opowiedziałem jej o "aktualnym problemie". Nasza sąsiadka, pani H.W. "zaiskrzyła" chęcią pomocy. Opowiedziała mi o konieczności uzupełniania brakujących "elementów" w organizmie, niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Opowiedziała mi także o swoich własnych doświadczeniach z produktami CVI.

 Postanowiłem, że musimy je wypróbować - ale najpierw sprawdziłem w internecie wszelkie informacje na ten temat, tzn. jakie produkty stosować w pewnych dolegliwościach i w jaki sposób należy je stosować. Po kilku dniach razem z żoną zaczęliśmy codziennie używać wiele z proponowanych przez CVI witamin, preparatów pochodzenia mineralnego, etc.

Na początku sierpnia zaczęliśmy używać także Luteinę - bo na internetowych stronach CVI były informacje na temat jej dobroczynnego wpływu na ostrość widzenia. A wiadomo - że po czterdziestce "ręce coraz bardziej rosną" i w końcu "gazetę najlepiej czyta się z balkonu, podczas gdy leży ona na trawniku przed domem"!

Od około 8-9 lat trudno było mi wypełnić bez okularów kartę parkingową w samochodzie, przeczytać menu w restauracji, nie mówiąc już o takich rzeczach, jak odczytanie terminów ważności na opakowaniach w sklepie, czy obcinaniu paznokci (co i w okularach bywało także problematyczne).
I nagle... w listopadzie "złapałem się" na tym, że BEZ PROBLEMU czytam bez okularów!!! Kolejny raz zdarzyło mi się to w styczniu br. Potem takie przypadki zaczęły się powtarzać coraz częściej!

Od kilku miesięcy nie używam okularów do czytania!!!
Obcinanie paznokci bez okularów stało się przyjemnością (a nie potwornym wysiłkiem)!!! W restauracji bez okularów mogę poczytać propozycje z menu!!! Nie mówiąc już o takich drobiazgach, jak wypełnienie w samochodzie karty parkingowej - oczywiście bez okularów!
... A co z migreną mojej żony? Od długiego czasu jest tylko "przykrym wspomnieniem". ODESZŁA!!! I niech nie wraca!
J. M. Częstochowa, Źródło: CaliNews styczeń 2006

 Ciesz się beztroskimi wakacjami!


wakacjeWielu z nas przez cały rok marzy, gdzie i jak spędzi kolejne wakacje. Szczęśliwcy mogą pozwolić sobie na co najmniej dwutygodniowy urlop, podczas którego wypoczywają i cieszą się wakacyjną aurą. Niestety oddając się wojażom, często zapominamy, iż również w tym pięknym okresie czyhają na nas „niespodzianki”, które mogą skutecznie zepsuć całą radość wyjazdu.

Z tej racji przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie wakacyjny poradnik! Stosując się do naszych wskazówek, wrócisz z wakacji pełen energii i pozytywnie nastawiony do świata!


CHROŃ OCZY!

Czy wiesz, że w słoneczny dzień, kiedy beztrosko spędzasz wolny czas na powietrzu, do Twoich oczu dociera nawet dziesięciokrotnie więcej światła niż potrzeba do prawidłowego widzenia?! Podrażnia to oczy oraz poprzez powstawanie wolnych rodników, uaktywnia procesy starzenia się oka i skóry wokół nich. Dlatego też właśnie teraz, podczas słonecznych dni, powinieneś zadbać o narząd wzroku ze szczególną troską:

 1. Jeśli wychodzisz z domu, pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych z wysokim filtrem UV – aby mieć pewność, że wybrałeś dobre okulary, udaj się po nie do salonu optycznego.
 2. Pływasz w basenie? Zażywasz morskich kąpieli? Jeśli tak, to zaopatrz się w kolejne okulary, tym razem przeznaczone do pływania. Chlorowana bądź słona woda podrażnia oczy i powoduje ich swędzenie oraz zaczerwienienie.
 3. Wzbogać dietę w antyoksydanty, których głównym zadaniem jest ochrona oczu przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Skorzystaj z mocy Lutein PLUS, który oprócz luteiny zawiera zeaksantynę, witaminę C, witaminę A oraz ekstrakt z owoców borówki czarnej. Wymienione suplementy diety przydadzą się zwłaszcza osobom spędzającym czas w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz udających się w podróż samochodem czy samolotem.


DBAJ O UKŁAD POKARMOWY!

Wiele razy słyszałeś, jak biegunka zepsuła wyjazd Twoim znajomym, a może sam przeżyłeś chwile grozy, kiedy Twój układ pokarmowy odmówił posłuszeństwa?

Jeśli chcesz spędzić wakacje tak, jak sobie zaplanowałeś, radzimy:

 1. W czasie upałów, kiedy żar leje się z nieba, zrezygnuj z konsumpcji produktów, które budzą Twoją wątpliwość co do prawidłowego przechowywania.
 2. Kupuj jedzenie z wiarygodnych źródeł i przestrzegaj zasad higieny.
 3. Jeśli udajesz się w egzotyczną podróż, pij wyłącznie wodę butelkowaną, otwieraną bezpośrednio przy Tobie.  Wybieraj napoje bez dodatku lodu, gdyż jest on najczęściej przygotowywany z wody kranowej. Ponadto pamiętaj, żeby myć zęby przy użyciu wody przegotowanej bądź butelkowanej.
 4. Jeszcze zanim udasz się na wymarzony urlop, sięgnij po probiotyki. Dołącz AC Zymes do swojej wakacyjnej apteczki.


OPALAJ SIĘ Z GŁOWĄ!

Większość z nas marzy, aby „przywieźć” z wakacji piękną, złocistą opaleniznę, która utrzyma się aż do późnej jesieni i będzie przypominać o niezapomnianych chwilach spędzonych na łonie natury.

Jednak, aby wygrzewanie się na słońcu było przyjemne zarówno dla duszy, jak i ciała, skorzystaj z poniższych rad:

 1. Co najmniej dwa tygodnie przed wyjściem na plażę rozpocznij suplementację diety beta-karotenem (Beta Carotene).
 2. Ogranicz opalanie w godzinach od 12:00 do 15:00 oraz stopniowo przyzwyczajaj skórę do coraz większej dawki promieni słonecznych.
 3. Chroń głowę modnym kapeluszem, chustką bądź czapką.
 4. Stosuj kremy ochronne z filtrem UV przed wyjściem na słońce oraz ponawiaj aplikację w czasie opalania, a także po kąpieli w morzu czy basenie.
 5. Uzupełniaj niedobory płynów wodą mineralną. Podczas upalnych dni wypijaj co najmniej 3 litry płynów.
 6. Dbaj o opaloną skórę za pomocą Hand&Body Lotion.
 7. Nigdy, ale to przenigdy nie opalaj się ani nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu!


ZADBAJ O PRAWIDŁOWY STAN OKOLIC INTYMNYCH!

W okresie letnim okolice intymne kobiet są narażone na szczególne problemy. Ich przyczyną może być wysoka temperatura, kąpiele w różnych zbiornikach wodnych, np. basenach, jeziorach, morzach. Negatywnie wpływa również m.in. wielogodzinne podróżowanie oraz korzystanie z publicznych toalet.

 1. Podczas wyjazdu zwróć szczególną uwagę na zachowanie higieny intymnej, stosując specjalne płyny/żele myjące o odpowiednim pH i wilgotne chusteczki, które szybko odświeżają i oczyszczają skórę.
 2. Nie zakładaj zbyt obcisłych ubrań.
 3. Noś przewiewną bieliznę, zrobioną z naturalnych tkanin.
 4. Pamiętając o tym, że publiczne toalety to siedlisko różnorodnych bakterii, zaopatrz się w specjalne nakładki na deskę klozetową i zabieraj ze sobą własny papier toaletowy.
 5. Aplikuj nawilżający krem do higieny intymnej IntiMoments zawierający ekstrakty z: rokitnika zwyczajnego, zielonej herbaty, aloesu zwyczajnego, rumianku, rozmarynu oraz eukaliptol, chlorellę vulgaris, kolagen i elastynę, które doskonale pomagają utrzymać prawidłowe nawilżenie okolic intymnych, łagodzą podrażnienia i ułatwiają kontakty intymne.


DOSTARCZ SWOJEMU ORGANIZMOWI ENERGII I WZMOCNIJ KOŚCI!

Wiele osób, gdy tylko nadejdzie upragniony czas urlopu wybiera aktywny wypoczynek. Niektórzy decydują się na górskie wędrówki, zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków, a jeszcze inni preferują spacery brzegiem morza. Zdarza się często, że aktywność fizyczna podczas dni wolnych od pracy jest zdecydowanie większa, dlatego też organizm wymaga odpowiedniej dawki energii i dobrej kondycji kości oraz mięśni. W jaki sposób przygotować się do letnich wojaży?

 1. Przed rozpoczęciem urlopu nieco przygotuj swoją formę fizyczną, np. poprzez gimnastykę czy spacery.
 2. Swoim mięśniom i kościom dostarcz podstawowych składników budulcowych, tj. wapnia i magnezu, znajdujących się w produkcie Strong Bones.
 3. Zadbaj również o witalność swojego organizmu zgodnie z grupą krwi. Sięgnij po multiwitaminy z serii VITAL, których składniki aktywne sprawią, że otrzymasz dawkę niezbędnej energii, by w pełni sił aktywnie wypocząć i odkrywać ciekawe zakątki.


NIE ZAPOMNIJ O:

- Aparacie fotograficznym/kamerze

którymi utrwalisz piękne, niezapomniane chwile. Zabierz ze sobą również niezbędne akumulatory, ładowarkę oraz kartę pamięci, aby nic nie „umknęło” Twojemu obiektywowi.

- Wygodnych butach

Przydadzą się z pewnością zarówno na plaży, jak i podczas górskiej wspinaczki. Po całym dniu chodzenia zobaczysz, że warto było spakować je do walizki. Weź także plastry opatrunkowe w razie jakichkolwiek otarć.

- Sprayu na komary i kleszcze

To Twój niezbędnik zwłaszcza, gdy wybierasz się nad jezioro bądź do lasu. Możesz skorzystać z mocy olejku z oregano, który nie tylko odstrasza komary, ale także, jeśli zapomnisz się posmarować, złagodzi ukąszenia.

- Dokumentach

Sprawdź, czy tam gdzie jedziesz wystarczy dowód osobisty czy konieczny jest paszport. Jeśli planujesz wynajem auta, to nie zapomnij o prawie jazdy i zapoznaj się z przepisami ruchu drogowego obowiązującymi w danym kraju. Jeśli udajesz się na zagraniczną wycieczkę, poproś o skrytkę w sejfie, gdzie na czas pobytu przechowasz dokumenty.

- Telefonie, ładowarce + ew. adapterze do gniazdka elektrycznego

Jeśli wybierasz się na dłuższy urlop, Twój telefon może się rozładować i jak skontaktujesz się z najbliższymi? Nawet, gdy zakładasz, że na wakacjach nie będziesz odbierać telefonów, to warto zabrać go ze sobą. W sytuacji kryzysowej (koniec gotówki, problemy w hotelu, utrata dokumentów/bagażu) na pewno się przyda.

- Gotówce/karcie płatniczej

Czymś trzeba zapłacić za pamiątki i regionalne przysmaki. Pamiętaj, żeby przed wyjazdem sprawdzić czy w hotelu, kurorcie będzie można zapłacić kartą. Jeśli wybierasz się za granicę, dowiedz się też, czy Twój bank nie pobiera prowizji za korzystanie z karty płatniczej w innym kraju.

- Bagażu

Pilnuj walizek przez cały pobyt na wczasach. Jeśli planujesz lot samolotem, ubezpiecz swój bagaż. Dokumenty i gotówkę spakuj do torby podręcznej. Ponadto oznacz swoją walizkę nazwiskiem i numerem telefonu. Wtedy są większe szanse na odnalezienie zaginionego pakunku.

- Mapie/nawigacji

Dzięki nim szybko dotrzesz do celu i nie zmarnujesz czasu na błądzenie po nieznanych drogach.

- Dobrym humorze

Gdziekolwiek będziesz spędzać słoneczne dni, zawsze pamiętaj o uśmiechu na twarzy oraz pozytywnym nastawieniu do otaczającego świata. Doda Ci to energii, a i inni będą postrzegać Cię jako osobę sympatyczną, z którą warto się zaprzyjaźnić.

Źródło: Calivita