Mega qProtect

 

Mega qProtect Tarcza ochronna z antyoksydantów - Eliksir młodościMega qProtect to najlepszy na rynku kompleks przeciwutleniaczy zawierający aż 16 naturalnych antyoksydantów, niezbędnych do walki z wolnymi rodnikami.

Zawiera ekstrakty roślinne  z liści miłorzębu japońskiego, zielonej herbaty i czarnej borówki, a także naturalne witaminy i składniki mineralne, wzmacniające efekt antyoksydacyjny wyciągów oraz wspomagające funkcjonowanie organizmu. Ta wyjątkowa kompozycja składników zwiększa skuteczność działania systemu obronnego organizmu. Synergizm działania zawartych w nim składników kilkakrotnie podnosi skuteczność działania pojedynczych antyoksydantów.

Aktywne składniki Mega qProtect dodają energii, zdrowia i urody. Wzmacniają odporność, usprawniają pracę mózgu, wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, wspomagają fizyczno-umysłową świeżość.

megaqprotect-calvita


                                          CENNIK       ZAMÓWIENIA

WAŻNE!
Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy,
który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Opakowanie zawiera: 90 tabletek

Składniki aktywne/1 tabletka:
Beta-karoten - 5 mg
(w przeliczeniu na Witaminę A – 833 µg)
Witamina A - 750 µg
Witamina C - 50 mg
Palmitynian askorbylu - 50 mg
Witamina E - 50 mg
Selen - 25 µg
Cynk - 4 mg
Mangan - 1 mg
Koenzym Q10 - 5 mg
Kompleks likopenu - 2.5 mg
L-cysteina - 50 mg
L-glutation - 5 mg
Kwas alfa-liponowy - 50 µg
Ekstrakt z liści Ginko Biloba (std. 24% flawonoglikozydów) - 10 mg
Ekstrakt z liści zielonej herbaty (std. 20% polifenoli) - 7.5 mg
Ekstrakt z borówki czarnej (std. 25% antocyjanów) - 2.5 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.

Nie zaleca się przyjmowania Miłorzębu japońskiego podczas ciąży, karmienia piersią oraz przez osoby przyjmujące antykoagulanty oraz przed planowanym zabiegiem operacyjnym, ponieważ może wydłużyć czas krzepnięcia krwi.
Osoby z cukrzycą powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania produktu!Doskonała ochrona antyoksydacyjna

Profilaktyka

melitaPotocznie twierdzi się, że każdy jest kowalem swojego losu. Szczęście w dużej mierze zależy od stanu naszego zdrowia, o którym w znacznym stopniu sami możemy decydować. Co więcej, każdy z nas może uczynić wiele dobrego, by je zachować. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu walczącego z chorobą bardzo często można przywrócić jedynie ogromnym wysiłkiem. Czy Państwo też zauważyli, że w ostatnim czasie bardzo często mówi się o profilaktyce? Nic w tym dziwnego! Według statystyk zajmujących się problemami zdrowia, na całym świecie wciąż rośnie liczba spożywanych lekarstw. Jednak pomimo tego faktu, rośnie również liczba osób, które umarły w sile wieku na jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest eliminacja czynników ryzyka wywołujących choroby, zanim jeszcze zdążą rozpocząć swoją destrukcyjną działalność w zdrowym organizmie. A co Państwo rozumieją pod pojęciem profilaktyki? Czy dla Państwa ta kwestia pozostaje tylko teorią? A może już jecie mniej tłustych potraw i więcej warzyw? Świetnie! Ale to jeszcze nie wystarczy.

Wolne rodniki

protectNowoczesny styl i rytm życia, zanieczyszczenie wody pitnej oraz powietrza, niedobór pierwiastków w glebie oraz szereg innych czynników w naszym otoczeniu oraz w organizmie, przyczyniają się do powstawania agresywnych wolnych rodników, które atakują zdrowe komórki. Wnikając w głąb, niszczą molekuły DNA, które są nośnikami informacji genetycznej. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zbudowanie systemu ochronnego, który nie tylko zablokuje działanie wolnych rodników, ale również natychmiast je zniszczy. Ci "wojownicy" tylko wtedy mogą najlepiej wykonać swoje zadanie, kiedy będą się wzajemnie uzupełniać i wspierać - tzn. gdy ich działanie jest synergistyczne.

qProtect

kartaW taki sposób współpracują ze sobą wszystkie składniki produktu qProtect o silnych właściwościach antyoksydacyjnych: beta karoten, witaminy C i E, selen oraz wyjątkowy miłorząb japoński, będący tematem wielu badań naukowych, między innymi ze względu na zbawienny wpływ na przebieg takich schorzeń, jak np. choroba Alzheimera. qProtect daje nam skuteczną ochronę w codziennej walce toczonej z wolnymi rodnikami, w dziennej dawce 1 - 3 tabletki.

Mega qProtect

Mega qProtect polecam głównie osobom starszym oraz tym wszystkim, którzy w sposób długotrwały są poddawani sytuacjom stresowym lub, których organizmy są osłabione wskutek różnych chorób. Koenzym Q10, L-cysteina, L-glutation oraz kwas liponowy, wraz z witaminami C oraz E dostarczają skutecznej ochrony przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz wspierają przebieg procesów metabolicznych. Silne działanie antyutleniające posiadają również polifenole zawarte w wyciągu z zielonej herbaty oraz bioflawonoidy pochodzące z borówki czarnej. Mam nadzieję, że gdy będziecie Państwo systematycznie stosować ten preparat, w dawce 1 - 2 tabletki dwa razy dziennie, to pojęcie "wiosennego zmęczenia" będziecie Państwo znali tylko ze słyszenia.

dr Melita Hromadová - Bratysława, CALINews nr 8, Marzec 2003Antyoksydanty

antyoksydantyW wyniku procesów przemiany materii, a także na skutek oddziaływania szkodliwych czynników zewnętrznych, w organizmie powstają niezwykle reaktywne cząsteczki zwane wolnymi rodnikami.

Wolne rodniki uszkadzają błonę komórkową, niszczą cząsteczki DNA, są również główną przyczyną fizycznych objawów starzenia się. Odgrywają ważną rolę w rozwoju chorób płuc, serca oraz w powstawaniu nowotworów. Badania naukowe wykazały, że organizm zwalcza destrukcyjne działanie wolnych rodników za pomocą substancji zwanych antyoksydantami.

Najważniejsze z nich to: witamina C, witamina E, beta karoten i selen. Podobne działanie wykazuje także: koenzym 010 (CoQlO), cynk, Ginkgo Biloba (miłorząb japoński), kwas gamma-linolenowy, L-cysteina, L-glutation, dysmutaza ponadtlenkowa (SOD).

Zdrowy organizm wytwarza – pod warunkiem właściwego odżywiania i czystego środowiska - wystarczającą ilość antyoksydantów, by zneutralizować szkodliwe działanie wolnych rodników. Zdolność wytwarzania antyoksydantów zależy od genetycznych predyspozycji organizmu, wieku i sposobu odżywiania się. Wyczerpany chorobą, starszy lub nieprawidłowo odżywiany organizm wytwarza mniej antyoksydantów, a tym samym słabiej broni się przed wolnymi rodnikami. Podobnie niekorzystnie działają niektóre czynniki cywilizacyjne: zwiększone tempo życia, zanieczyszczenie powietrza (dym papierosów, spaliny), chemiczne konserwanty żywności i wody pitnej, stres, promieniowanie odbiorników telewizyjnych i komputerów itd. Dlatego też możemy pomóc naszemu organizmowi dostarczając mu codzienną dawkę antyoksydantów, niezbędną do walki z wolnymi rodnikami.

Każdy z przeciwutleniaczy z osobna witamina C, witamina E, beta karoten czy selen - jest w stanie wpływać pozytywnie na nasze zdrowie, jednak doświadczenie pokazuje, że ich działanie jest skuteczniejsze, gdy są przyjmowane razem.

Witamina E:

 • hamując oksydację witaminy A sprawia, że witamina A może przez dłuższy okres czasu pozostawać w stanie czynnym w organizmie,
 • chroni serce, gdyż działa przeciwzakrzepowo i rozszerza naczynia krwionośne; po operacji serca przyspiesza rekonwalescencję,
 • razem z witaminą A chroni płuca przed osadzaniem się substancji toksycznych.

Beta karoten:

 • jest prowitaminą witaminy A, co oznacza, że organizm - zgodnie z własnym zapotrzebowaniem - przekształca go w wątrobie i przewodzie pokarmowym w witaminę A,
 • trwający dziesięć lat amerykański eksperyment medyczny wykazał, że wśród mężczyzn regularnie zażywających beta karoten, wystąpiło o połowę mniej przypadków chorób serca i nowotworu gruczołu krokowego (prostaty) niż w grupie kontrolnej, która nie otrzymywała beta karotenu,
 • z obserwacji wynika, że Japończycy i Norwedzy, których posiłki zawierają dużo beta-karotenu, o wiele rzadziej zapadają na raka płuc, jelita grubego, prostaty, szyjki macicy lub piersi.


Selen, tak jak witamina E, opóźnia starzenie się tkanek. Przyjmowane razem działają silniej niż oddzielnie, co oznacza że działają synergiczne. Selen neutralizuje działanie niektórych rakotwórczych substancji i może chronić przed pewnymi chorobami nowotworowymi. Łagodzi objawy menopauzy. Mężczyźni potrzebują więcej selenu, ponieważ w ich organizmach koncentruje się on w jądrach i jest wydalany razem ze spermą.

Ekstrakt z zielonej herbaty jest silnym roślinnym antyoksydantem. Zawarte w nim polifenole zmniejszają niekorzystny wpływ wolnych rodników na komórki organizmu.

Ponadto stwierdzono, że zielona herbata:

 • obniża wysokie ciśnienie krwi,
 • zmniejsza poziom cukru we krwi,
 • zapobiega pewnym chorobom jamy ustnej,
 • pomaga zwalczać niektóre infekcje wirusowe i bakteryjne.


Jest oczywiste, że dla wielu osób, zwłaszcza mieszkańców miast, ludzi starszych i sportowców, przyjmowanie antyoksydantów, które chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, może być prawdziwym błogosławieństwem.Miłorząb Japoński (Ginkgo biloba)

milorzabMiłorząb japoński (Ginkgo biloba) jest najstarszym drzewem na Ziemi. Jest długowieczny; niektóre okazy mogą żyć ok. 1000 lat. Już w starożytnych czasach stosowano w Chinach jego liście i nasiona do leczenia astmy, chorób oskrzeli i pluć, a także dla polepszenia krążenia obwodowego oraz zaopatrzenia mózgu w krew.

Dzisiejsza nauka docenia liczne zalety miłorzębu, zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze. Wyciąg z liści tego drzewa jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych leków pochodzenia naturalnego, stosowanych w Europie.

W samych tylko Niemczech w 1988 roku lekarze przepisali ponad 5 milionów recept na preparaty Ginkgo. W liściach miłorzębu wykryto obecność wielu unikatowych substancji czynnych.

Każda z nich działa na organizm w inny sposób. Właśnie dlatego zakres działania leczniczego Ginkgo jest taki szeroki. Największą grupę zawartych w liściach miłorzębu związków chemicznych stanowią glikozydy flawonowe (kemferol, kwercetyna, izoramnetyna) oraz terpeny (bilobalidy i ginkgolidy A, B, C), które uzupełniają wzajemnie swoje działanie. Ponadto w roślinie tej znajdują się pro-antocyjanidyny, lignany, olejki eteryczne, garbniki oraz wiele innych, mniej znanych substancji czynnych.

Miłorząb japoński:

 • poprawia pamięć, ukrwienie mózgu,
 • działa antydepresyjnie, przeciwlękowo i przeciwmigrenowo,
 • skutecznie można go stosować w astmie, alergii, w chorobie Alzheimera, w chorobach serca i krążenia obwodowego,
 • zmniejsza agregację (zlepianie) płytek krwi, powstrzymując tym samym powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych.,
 • obniża wysokie ciśnienie krwi, zaś zbyt niskie podwyższa, odgrywając w tym zakresie rolę regulatora,
 • pomaga w leczeniu chorób wątroby i nerek, różnych stanów zapalnych, impotencji, szumu w uszach, pogorszenia słuchu w starszym wieku (presbiacusia), zaburzeniach wzroku, zawrotach głowy (vertigo) i hemoroidów,
 • wspomaga wykorzystanie glukozy w organizmie, jest więc też z dobrym efektem stosowany przez chorych na cukrzycę,
 • ponieważ, ogólnie mówiąc, polepsza krążenie krwi w organizmie, może łagodzić nieprzyjemne objawy związane ze starzeniem się organizmu,
 • zwiększając zdolność do pracy, przyspieszając gojenie się ran (jest użyteczny w okresie rekonwalescencji po zapaleniu żyt).


Znawczyni ziół Amanda McOuade przeprowadziła wiele badań, przede wszystkim u osób cierpiących na zaburzenia psychiczne związane ze starszym wiekiem. Po ośmiotygodniowej kuracji preparatami z wyciągiem z miłorzębu, ich stan znacznie się polepszył, a nie pojawiły się żadne objawy uboczne ani syndromy uzależnienia. U młodszych pacjentów jednorazowa dawka 600 mg znacznie poprawiła pamięć, nie wywołując żadnych objawów ubocznych.

Najnowsze i może najciekawsze rezultaty badań nad miłorzębem opisali w Journal of Urology Sikora, Sohn i Deutz. Grupie 60 pacjentów, którzy cierpieli na impotencję, podawano dziennie 60 mg wyciągu z miłorzębu. Po 6 miesiącach kuracji 50% pacjentów znów było zdolnych do erekcji, a u 45% pozostałych osób była widoczna poprawa w tętniczym ukrwieniu penisa.

Zostało udowodnione, że najskuteczniejszy jest standaryzowany Ginkgo biloba, zawierający 24% flawonoglikozydów. W najlepszych preparatach 10% tych związków stanowi kwercetyna.

UWAGA!

Stosowanie zbyt wysokich dawek przez dłuższy czas może powodować objawy uboczne (stany zapalne skóry, niepokój, bezsenność, biegunkę i wymioty).Z historii Klubowiczów CALIVITA

Co można jeszcze zrobić?

Czytając rubrykę "Moje doświadczenia z preparatami CVI", postanowiłam podzielić się z Państwem moimi uwagami. Z zawodu jestem pielęgniarką, dlatego mam częsty kontakt z chorymi osobami.

Jedna z moich podopiecznych - P. Władysława, lat 91 - skarżyła się na ostry ból brzucha. Po licznych konsultacjach lekarskich trafiła na stół operacyjny. Po usunięciu pęcherzyka żółciowego z garścią kamieni, nie mogła jeść, wymiotowała, była bardzo osłabiona. Poleciłam jej Liver Aid 1x1 kapsułka. W krótkim czasie doszła do siebie, powrócił jej apetyt. Zaczęła też stosować Cholestone, po którym unormalizowało się ciśnienie krwi. Obecnie pełna wigoru, 94-letnia już babcia Władzia gotuje wszystkim obiady. Cholestone to wspaniały preparat. U wielu osób obserwowałam powrót ciśnienia krwi do wartości prawidłowych oraz cofanie arytmii serca (w dawce 2x1 tabletka). Oczywiście nie wolno rezygnować z leków zalecanych przez lekarza.

A oto drugi, ciekawy przypadek:  Pani Aleksandra, 82 lata - udar krwi do mózgu - szpital - paraliż.
Lekarze dawali jej 3 miesiące życia i wypisali do domu. Wkrótce dołączyło się zapalenie płuc. Córka prosiła mnie, co może jeszcze dla niej zrobić. Zaproponowałam Polinesian Noni 3x30ml, C-500 2x1 tabletka, Vital zgodny z grupą krwi 1x1 tabletka, Mega qProtect 1x1 tabletka, no i oczywiście Super CQ10 Plus 3x1 kapsułka. Po 2 miesiącach przyjmowania produktów wyszła sama do ogrodu i ku zdumieniu sąsiadów robiła porządki w ogrodzie. Od tego incydentu minął rok, pani Aleksandra nadal świetnie się czuje i poleca suplementy chorym sąsiadom.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim Klubowiczom dużo zdrowia.
Z poważaniem, Anna Kaczan, CaliNews Listopad 2005

Niezapomniane przeżycie…

Odkąd pamiętam, całe życie walczyłem z alergią. Będąc dzieckiem z zazdrością patrzyłem na kolegów, którzy cieszyli się urokami dzieciństwa. Dla mnie był to okres licznych pobytów w szpitalu, ogromnej liczby leków i wiecznych zakazów.
Z czasem trochę "wyrosłem" z alergii, ale w okresie pylenia się traw nie dawała mi o sobie zapomnieć. Początek czerwca to wieczny katar i łzawienie oczu. Miałem dosyć takiego życia.

Zacząłem szukać naturalnych sposobów pozbycia się tej "wiernej towarzyszki" mojego życia. Zacząłem unikać pokarmów niezgodnych z moją grupą krwi, na wiosnę przeprowadziłem kurację oczyszczającą przy pomocy Ocean 21, AC-Zymes i Triple Potency Lecithin.
Choć poczułem się znacznie lepiej, wiedziałem, że to nie koniec moich problemów ze zdrowiem. Gdy zaczęły pylić trawy, znów poczułem delikatne drapanie w gardle, swędzenie oczu. Na szczęście miałem przy sobie Super CoQ10 Plus oraz C-1000. Dawki uderzeniowe tych preparatów sprawiły, że po raz pierwszy od wielu lat poczułem zapach czerwcowej przyrody. Czułem się tak, jakbym dopiero się narodził. To było niezapomniane przeżycie. Postanowiłem tego nie zmarnować. Ponieważ nie lubię łykać zbyt wielu tabletek, zamieniłem Super CoQ10 Plus  i C-1000 na Mega qProtect.
Wprawdzie są tam mniejsze dawki tych substancji odżywczych, ale w zupełnie doborowym towarzystwie. Tak liczna grupa antyoksydantów w połączeniu z miłorzębem japońskim i czarną borówką to dla mnie prawdziwe błogosławieństwo.
Jacek z Warszawy


Z mojej praktyki lekarskiej...

Wykryto u mnie raka pęcherzyka. Regularnie uczęszczam na terapię laserową, po której z kolei źle się czuję, czasami trzymam się wręcz resztkami sił. Jak można temu zapobiec?

Obok klasycznego leczenia zalecanego przez lekarza, swoje samopoczucie i ogólny stan można poprawić zażywając systematycznie ImmunAid, Polinesian Noni oraz Spirulinę Max. Ponadto warto również stosować mocny antyoksydant, na przykład, Coenzyme Q10/Super Q10 Plus lub Mega qProtect.

Jestem wdową, emerytką w wieku 58 lat. Niestety, rok temu wykryto u mnie raka piersi, interwencja chirurgiczna i leczenie chemioterapią było nieuniknione. Obecnie czuję się znacznie lepiej, ale wciąż jestem bardzo słaba. Proszę mi zaproponować produkt, dzięki któremu mogę wzmocnić swój organizm i ograniczyć do minimum ryzyko, że ta okropna choroba znów mnie zaatakuje.

W Pani przypadku przydałaby się dieta zgodna z grupą krwi. Proponuję wypijać dużo płynów wyciskanych ze świeżych i surowych owoców (uwzględniając grupę krwi) lub zastosować ZenThonic. Mega qProtect jest doskonałym źródłem antyoksydantów w tym flawonoidów, oprócz którego zalecam jeszcze zażywanie glonów w postaci produktu Ocean 21 lub Spirulina Max, połączonego z Super CoQ10 oraz C-1000 (C 500 w większej dawce).

dr Edith Varga, CaliNews, wrzesień 2004.