Omega 3 Concentrate

 

Omega-3 dla serca, mózgu, wzroku


Wśród niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 najważniejszą rolę odgrywają kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). Kwasy eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) korzystnie wpływają na prawidłową funkcję serca, utrzymanie prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi i właściwego ciśnienia krwi. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) ponadto przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji mózgu i wzroku. Korzystny efekt utrzymania prawidłowej funkcji mózgu i wzroku jest uzyskiwany przy dziennym spożyciu 250 mg kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

Nowa innowacyjna formuła produktu zawierała idealne proporcje kwasów tłuszczowych EPA:DHA (3:2), przy zmniejszeniu udziału pozostałych kwasów tłuszczowych w 1 kapsułce.

Omega 3 concentrate firmy CaliVita produkowany jest najnowoczesniejszą metodą destylacji molekularnej, co zapewnia większą stabilność produktu oraz uzyskanie bardzo czystego i skoncentrowanego oleju, bez utraty cennych właściwości surowca. Kolejną zaletą jest mniejsza postać kapsułki, co ułatwia przyjmowanie tego produktu wszystkim osobom, które mają problemy z połykaniem dużych tabletek lub kapsułek.

 

omega3-calivita

CENNIK       ZAMÓWIENIA
 

WAŻNE!
Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy,
który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Opakowanie: 100 kapsułek

Składniki aktywne/1 kapsułka:

600 mg - Koncentrat oleju rybnego

              zawierający:
180 mg - EPA (kwas eikozapentaenowy)
120 mg - DHA (kwas dekozaheksaenowy)

 

Sposób użycia: 1 - 3 kapsułkie dziennie po posiłku lub według zaleceń.

 

Czy wiesz, że?

Jedna kapsułka Omega 3 concentrate dostarcza tyle niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3, co 1 kg łososia!
 


 

Chłoń wiedzę szybciej i nie zapominaj!

Przed Tobą ważny egzamin, prezentacja? A może po prostu chcesz się rozwijać i szybciej przyswoić nową wiedzę, bez "mega wkuwania"? Albo… zauważyłeś, że w pracy radzisz sobie coraz gorzej, bo Twoja pamięć już nie nadąża i coraz bardziej zawodzi? Jeśli masz problemy, by się skupić, a gdy uda Ci się przyswoić materiał, to po kilku dniach praktycznie nic nie pamiętasz, tzn. że…

pamiecCzas zainwestować w siebie - wzmocnić pamięć i poprawić osiągane wyniki!

Główną strukturą mózgu odpowiedzialną za mechanizm pamięci jest hipokamp – odpowiednik dysku twardego w komputerze.

Pod wpływem pozyskiwania nowych informacji, zdobywania doświadczeń, głębszego poznawania otaczającej nas rzeczywistości w mózgu dochodzi do tworzenia ogromnej sieci połączeń synaptycznych między komórkami nerwowymi. Im jest ich więcej, tym pamięć lepiej funkcjonuje i jesteśmy bardziej kreatywni. Komunikację pomiędzy komórkami nerwowymi umożliwiają neuroprzekaźniki m.in. acetylocholina - najbardziej istotny neurotransmiter dla utrzymania dobrej pamięci i sprawnego myślenia.

2 magiczne składniki na lepszą pamięć!

I. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (Omega 3 concentrate)

Kwasy tłuszczowe omega-3 stanowią niezwykle ważny element centralnego układu nerwowego. Dbają o powstawanie nowych połączeń synaptycznych w mózgu. Gdy poziom kwasów DHA w hipokampie jest wyższy, komórki pamięci lepiej komunikują się ze sobą i wzrastają nasze zdolności zapamiętywania.

Składnik ten poprawia nie tylko pamięć osób starszych, ale również wzmacnia działanie pamięci roboczej i pozwala na osiąganie znacznie lepszych wyników w testach pamięci u młodych osób, będących u szczytu swoich zdolności intelektualnych.

Czym grozi zbyt niski poziom kwasów omega-3 w organizmie?

Może się to przełożyć m.in. na mniejszą objętość mózgu oraz pogorszenie pamięci wzrokowej i funkcji wykonawczych, tzn. trudniej nam rozwiązywać problemy i myśleć abstrakcyjnie.

W badaniu przeprowadzonym na 493 uczniach w wieku 7-9 lat wykazano, że dzieci, które nie otrzymywały odpowiednich dawek kwasów omega-3 słabiej radziły sobie z nauką czytania i cechowały się zdecydowanie gorszym zachowaniem – były bardziej niegrzeczne.

II. Lecytyna (Triple-Potency Lecithin)

To z kolei naturalne źródło choliny niezbędnej do tworzenia acetylocholiny – neuroprzekaźnika mózgowego odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Jak wykazały badania poprawia on pamięć długotrwałą i doskonale wpływa na proces uczenia się oraz zdolność odtwarzania zapamiętanych informacji. Może również ograniczać ryzyko wystąpienia demencji charakterystycznej dla choroby Alzheimera.

To dzięki działaniu choliny jesteśmy w stanie się skoncentrować, wykazać kreatywnością, błyskotliwością i sprytem.

Z kolei przy jej niedoborach obserwuje się znaczne obniżenie sprawności umysłowej, spadek koncentracji, rozdrażnienie, a także mogą pojawić się stany lękowe.

Czy wiesz, że…

  • informacje do mózgu przeciętnie docierają z prędkością 100 megabajtów/sekundę
  • gdy rozumiemy czytaną treść, zapamiętujemy nawet 20-krotnie więcej niż „wkuwając na pamięć”.


Rekordy pamięci:

  • W 1967 roku mieszkaniec Ankary - Mehmed Ali Halici wyrecytował z pamięci 6666 wersetów Koranu, co zajęło mu 6 godzin i ani razu się nie pomylił,
  • Ateńczyk Temistokles żyjący w V i VI w. p.n.e. był chodzącą ewidencją ludności - znał twarze i nazwiska 20 000 Ateńczyków.


Dobra pamięć jest podstawą sukcesu we wszystkich dziedzinach życia. Każdy z nas jest obdarzony pamięcią, ale nie każdy w pełni potrafi ją wykorzystać.