Senior Formula

 

Senior Formula - naturalna multiwitamina z ekstraktami roślinnymi!


Senior Formula - multiwitaminowa kompozycja wzbogacona ekstraktami roślinnymi, stworzona specjalnie z myślą o potrzebach osób po 50 roku życia. Zawiera aż 30 naturalnych składników aktywnych, w tym m.in. wykazujące antyoksydacyjne działanie witaminy: C, E, B2 oraz składniki mineralne jak cynk, selen, mangan czy miedź. W skład wchodzi również niezwykła roślina - miłorząb japoński, która nie tylko pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, ale również wspiera prawidłowy przepływ krwi, zapewniając odpowiednie ukrwienie narządów wzroku i słuchu, korzystnie wpływa na pamięć i prawidłowe procesy poznawcze. W Senior Formula nie mogło również zabraknąć luteiny korzystnie wpływającej na ostrość widzenia.

 

senior-formula-calivita

CENNIK       ZAMÓWIENIA
 

WAŻNE!
Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy,
który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Opakowanie: 90 tabletek

Składniki aktywne/1 tabletkaBeta karoten - 1,77 mg
(w przeliczeniu na Witaminę A – 295 µg
Tiamina (witamina B1) - 1,2 mg
Witamina B12 - 1.0 µg
Ryboflawina (witamina B2) - 1,2 mg
Witamina B6 - 1,5 mg
Witamina C - 60 mg
Witamina E - 10 mg
Niacyna - 10 mg
Kwas foliowy - 70 µg
Kwas pantotenowy - 3 mg
Biotyna - 50 µg
Cholina - 5 mg
Inozytol - 5 mg
Kwas paraaminobenzoesowy - 4 mg
Kompleks bioflawonoidów z cytrusów - 5 mg
Hesperydyna - 1 mg
Betaina HCL - 2 mg
Luteina - 500 µg
Jod - 20 µg
Żelazo (chelat aminokwasowy) - 3 mg
Cynk (chelat aminokwasowy) - 5 mg
Mangan (chelat aminokwasowy) - 800 µg
Miedź (chelat aminokwasowy) - 300 µg
Molibden (chelat aminokwasowy) - 25 µg
Potas - 5 mg
Selen - 20 µg
Chrom - 50 µg
L-Glutation - 1 mg
Dysmutaza ponadtlenkowa - 15 µg
Liście miłorzębu japońskiego - 10 mg
Ekstrakt z nasion winorośli - 1 mg
Ekstrakt z kory sosny - 1 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.


 

6 kroków do bycia zdrowym seniorem z wigorem!


Kiedyś tak jak większość z nas - grali w piłkę, bawili się w chowanego, tańczyli czy podróżowali... Dziś często stan zdrowia nie pozwala im na większy wysiłek fizyczny. Jednak mimo ograniczonych sił, robią wszystko, by o swoje dzieci i wnuki nadal dbać. I gdy tylko mogą pomagają w opiece nad maluchami i zawsze służą dobrym słowem i wsparciem.
A czas szybko mija...


Skorzystaj z okazji i wyraź swoją wdzięczność tym, których kochasz. W Dniu ich Święta, podaruj im zdrowie i pamięć!

 

babcia


 Czy wiesz, że w wieku ok. 70 lat:

 • masa mózgu i prędkość przewodzenia bodźców nerwowych maleje o ok. 15%,
 • podstawowa przemiana materii spada o ok. 20%,
 • pojemność minutowa serca w spoczynku i masa wątroby obniżają się o ok. 35%,
 • pojemność oddechowa płuc jest prawie połowę mniejsza niż w wieku 20 lat,
 • słabnie perystaltyka jelit,
 • zwężają się naczynia krwionośne, a ciśnienie krwi rośnie.


Efekt?


Jakość życia powszechnie ulega pogorszeniu i o niedobory w diecie znacznie łatwiej!


I. Zadbaj o pamięć kochanych osób


Kwasy tłuszczowe omega-3 (Omega 3 concentrate) zbawiennie działają na sprawność myślenia, zapamiętywanie, kreatywność, a także jak pokazują badania - osoby wzbogacające dietę w ten cenny składnik rzadziej zapadają na chorobę Alzheimera. Jednak to nie wszystko. Kwasy tłuszczowe omega-3 wzmacniają również wzrok, serce, utrzymują właściwe ciśnienie krwi.


II. Spowolnij starzenie


Tu z pomocą przyjdą składniki qProtect, które wykazują działanie antyoksydacyjne oraz dbają o zachowanie wszechstronnej sprawności organizmu do późnych lat.


Składniki produktu:

 • miłorząb japoński wspomaga właściwe ukrwienie narządów wzroku, słuchu oraz korzystnie wpływa na pamięć i procesy poznawcze,
 • witamina E zwana jest składnikiem młodości,
 • selen dba o odporność, właściwe funkcjonowanie tarczycy oraz kondycję włosów i paznokci,
 • beta-karoten będący prowitaminą witaminy A pomaga zachować zdrową skórę i ostrość widzenia,
 • witamina C zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, a także bierze udział m.in. w produkcji kolagenu, mającego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie kości, naczyń krwionośnych, skóry.


III. Ogranicz ryzyko złamania


Zadbaj, by w diecie Babci i Dziadka nie zabrakło:

 • wapnia (Strong Bones PLUS), którego wchłanianie i przyswajanie u osób starszych jest ograniczone. Niedobory dodatkowo pogłębia często występująca u seniorów nietolerancja laktozy oraz obniżenie zdolności organizmu do transportu wapnia przez ściany jelit,
 • witaminy D (Strong Bones PLUS lub D-drops liquid vitamin D), której zbyt małe ilości w organizmie ma niemal 90% z nas. U seniorów problem pogłębia spędzanie większości dnia w zamkniętym pomieszczeniu oraz obniżenie metabolizmu witaminy D w wątrobie i nerkach.


W efekcie niemal co czwarta Polka i co dziesiąty Polak po 60 roku życia cierpi na osteoporozę. Dlatego też najnowsze rekomendacje opracowane przez międzynarodowy zespół ekspertów zalecają osobom po 65 roku życia suplementację witaminą D przez cały rok!


IV. Stop anemii


U niemal co czwartej osoby po 60-tce pojawiają się niedobory żelaza we krwi. To wynik zbyt małej konsumpcji produktów bogatych w ten składnik, np. chudej wołowiny, mięsa z indyka czy sardynek. Jego wchłanianie obniżają również niektóre leki oraz niedobór kwasu solnego w soku żołądkowym. Dlatego wskazane jest uzupełnianie żelaza  z pomocą np. Senior Formula lub Iron Plus.


V. Stanowcze nie depresji


Depresja u seniorów stanowi poważny problem społeczny. Po 65 roku życia głównymi czynnikami ją wywołującymi są: poczucie samotności, brak opieki, zaburzenia sprawności, występujące choroby. Często pojawienie się depresji i pogorszonego nastroju ma związek z zaburzeniami układu nerwowego, dlatego tak ważne jest dostarczanie odpowiednich ilości witamin z grupy B (Senior Formula). Niedobory tych składników mogą być pogłębiane m.in. przez zespół złego wchłaniania, występujące przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka czy np. nadmierny wzrost liczby bakterii w przewodzie pokarmowym.
Dietę warto uzupełniać również owocem noni (np. Polinesian Noni Juice) korzystnie wpływającym na wydajność umysłową i fizyczną czy różeńcem górskim (Rhodiolin) dbającym o utrzymanie homeostazy organizmu, pozytywnie wpływającym na krążenie krwi i właściwe zaopatrywanie komórek w tlen i substancje odżywcze, a także wzmacniającym kondycję psychiczną poprzez zwiększanie poziomu serotoniny.


VI. Sprawne serce i prawidłowy cholesterol


Po 59 roku życia ryzyko wystąpienia niewydolności serce z każdą dekadą wzrasta dwukrotnie. Serce statystycznego Polaka po przekroczeniu 45 lat jest o ok. 10-15 lat starsze niż wskazuje na to wiek metrykalny i z każdym rokiem różnica ta się powiększa. Ponadto niemal 60% mężczyzn i 70% kobiet po 50-tce ma podwyższony poziom cholesterolu. To przerażające dane! Jak zatem temu przeciwdziałać?


Wzbogacając dietę w:

 • kwasy tłuszczowe omega 3 (Omega 3 concentrate) korzystnie wpływające na prawidłową funkcję serca, utrzymanie odpowiedniego poziomu trójglicerydów we krwi i właściwego ciśnienia krwi,
 • Cholestone zawierający w składzie m.in. olej lniany dbający o pracę serca oraz czosnek pozytywnie oddziałujący na poziom lipidów we krwi,
 • koenzym Q10 (np. Mega CoQ10 Plus), którego zawartość w organizmie z wiekiem znacznie maleje. Na przykład w sercu 40 latka znajduje się już tylko 3/4 ilości koenzymuQ10 w porównaniu do serca 20-latka, a w wieku 70-75 lat ilość ta maleje nawet o połowę. Warto również wykorzystać moc Resveratrol PLUS, który oprócz koenzymu Q10 wzbogacony został w ekstrakt z nasion winogron i resweratrol znany z korzystnego wpływu na układ sercowo-naczyniowy.


Co jeszcze może być przyczyną niedoborów składników aktywnych:


Leki też mogą pogłębiać niedobory – przykłady:

 

 • Tetracykliny (antybiotyki o działaniu bakteriostatycznym) - zmniejszają wchłanianie: wapnia, żelaza, magnezu, zaburzają metabolizm: witaminy C;
 • Kortykosteroidy (leki przeciwzapalne, przeciwalergiczne i immunosupresyjne) - zmniejszają wchłanianie: witaminy B6, kwasu foliowego, zaburzają metabolizm: witaminy D, zwiększają wydalanie: potasu, wapnia, cynku;
 • Leki przeciwpadaczkowe - zmniejszają wchłanianie: kwasu foliowego, witaminy B6, D i K;
 • Estrogeny, progesteron (leki hormonalne) - zmniejszają wchłanianie: witaminy B6, kwasu foliowego;
 • Sulfasalazyna (działająca m.in. przeciwzapalnie, przeciwreumatologicznie) - zmniejsza wchłanianie: kwasu foliowego;
 • Barbiturany (leki nasenne) - zaburzają metabolizm: witaminy D i K;
 • Furosemid, hydrochlorotiazyd (leki moczopędne, obniżające ciśnienie krwi) - zwiększają wydalanie: potasu, wapnia, magnezu;
 • Salicylany (leki przeciwbólowe, przeciwzapalne) - zwiększają wydalanie: witaminy C, żelaza;
 • Niesteroidowe leki przeciwzapalne - zwiększają wydalanie: żelaza;
 • Leki zobojętniające - zwiększają wydalanie: fosforu.


A teraz zwolnij. Pomyśl o swojej Babci, Dziadku i odpowiedz na pytanie - na jakie dolegliwości, problemy zdrowotne narzekają... I sam zdecyduj, który suplement diety najbardziej potrzebują!

- Korzystny wpływ na pamięć: Omega 3 concentrate
- Spowolnienie starzenia: qProtect
- Zminimalizowanie ryzyka złamań: Strong Bones PLUS / D-drops liquid vitamin D
- Przeciwdziałanie anemii: Senior Formula / Iron Plus
- Zapobieganie depresji i wahaniom nastroju: Senior Formula /Polinesian Noni Juice / Rhodiolin
- Wsparcie pracy serca: Omega 3 concentrate / Cholestone /Mega CoQ10 Plus / Resveratrol PLUS


Znając realia opieki zdrowotnej w naszym kraju - jesteśmy pewni, że dla całej rodziny lepszym rozwiązaniem jest profilaktyka niż leczenie!