Smokerade

 

Smokerade - OCHRONA NIE TYLKO DLA PALACZYNaturalny preparat Smokerade CaliVita w postaci tabletek zawierający komplet przeciwutleniaczy, skomponowany tak, aby złagodzić negatywne skutki palenia tytoniu, jak również zmniejszyć negatywne skutki zanieczyszczonego środowiska. W związku z tak korzystnym działaniem polecany zarówno nałogowym palaczom, jak i tym, którzy palą biernie oraz w okresie rzucania nałogu palenia. Naturalne składniki o wysokiej zawartości polifenoli, działając synergicznie zwalczają substancje uszkadzające naczynia krwionośne, płuca, serce, żołądek, pęcherz moczowy oraz hemoglobinę.

 

smokerade-calivita


            CENNIK       ZAMÓWIENIA
 

WAŻNE!
Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy,
który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

 

Opakowanie: 90 tabletek

Składniki aktywne/1 tabletka:
Owoc Cayenne - 300 mg
Kwas elagowy (z ekstraktu owocu granatu) - 5 mg
Witamina C - 60 mg
Witamina E - 10 mg
Cynk (chelat aminokwasowy) - 5 mg
Selen (chelat aminokwasowy) - 20 µg
Koenzym Q10 – 2,5 mg
Ekstrakt z zielonej herbaty (std. 20% polifenoli) - 5 mg

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku lub według zaleceń.
."PALENIE TYTONIU POWODUJE RAKA I CHOROBY SERCA" - ostrzega nas Minister Zdrowia na każdej paczce papierosów. A mimo to kilka milionów Polaków zaciąga się codziennie błękitnym dymkiem.

papierosCiemne strony palenia tytoniu

Zagrożenie rakiem i chorobami serca jest w przypadku palenia tytoniu bardzo dobrze udokumentowane - osoby wypalające średnio 20 papierosów dziennie zapadają 5 razy częściej na raka płuc niż osoby niepalące, a w przypadku 40 papierosów, ryzyko to rośnie aż dziesięciokrotnie! Nowotwory złośliwe nie są jednak jedynymi chorobami układu oddechowego, których powinniśmy się obawiać paląc papierosy. Palacze bardzo często uskarżają się na przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozedmę płuc, choroby alergiczne i astmę.

Wypalanie ponad 25 papierosów dziennie zwiększa ponad pięciokrotnie ryzyko choroby niedokrwiennej serca, zaś ryzyko udaru krwotocznego mózgu - aż ośmiokrotnie. W grupie osób palących występuje także znacznie wyższy odsetek zawałów serca, natomiast mniejsze są szanse na przeżycie zawału. Substancje zawarte w dymie tytoniowym przyśpieszają proces miażdżycowy, zwiększają lepkość krwi, co może doprowadzić do powstawania zakrzepów. Podwy ższają też poziom niebezpiecznego cholesterolu frakcji LDL, równocześnie zmniejszając poziom frakcji ochronnej HDL. Ponad 90% osób cierpiących na miażdżycę zarostową tętnic kończyn dolnych to palacze.

Osobnym problemem jest niekorzystny wpływ palenia tytoniu na ujawnienie się i postęp osteoporozy. Ze względu na swoje rozpowszechnienie palenie tytoniu zajmuje pierwsze miejsce wśród czynników predysponujących do osteoporozy u mężczyzn, może być tak że przyczyną zaburzeń potencji. Na szkodliwy wpływ dymu tytoniowego narażeni są nie tylko aktywni palacze, ale także osoby z ich otoczenia, które biernie wdychają dym. Badania wykazały, że bierni palacze 30% częściej zapadają na chorobę niedokrwienną serca, a ryzyko zachorowania na raka płuc jest u nich o 24% wyższe, niż u osób nie przebywających w zadymionych pomieszczeniach. W tej grupie szczególnie zagrożone są dzieci i kobiety w ciąży. Młody organizm w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju jest wyjątkowo podatny na działanie szkodliwych substancji zawartych w dymie tytoniowym. Dochodzi do zachwiania ogólnego rozwoju zarówno fizycznego (opóźniony wzrost, mniejsza masę ciała), jak i psychicznego (zmniejszenie zdolności uczenia się i ogólnej sprawności intelektualnej). Wyraźnie zwiększa się też skłonność do infekcji, chorób alergicznych (w tym astmy) oraz chorób układu oddechowego.

Najlepszym sposobem wyeliminowania tych zagrożeń jest naturalnie powstrzymanie się od palenia papierosów. Jednak nie wszystkich zatwardziałych palaczy stać na wytrwanie w takim postanowieniu, poza tym większość z nas jest narażona na bierne palenie w domu lub w miejscu pracy. Należy więc dążyć do zminimalizowania niekorzystnego wpływu szkodliwych substancji dymu tytoniowego. Można to osiągnąć poprzez wzmocnienie naturalnych mechanizmów obrony organizmu przed wolnymi rodnikami, które są dostarczane z dymem tytoniowym, bądź powstają w organizmie pod jego bezpośrednim wpływem. Nadmiar wolnych rodników usuwany jest dzięki antyoksydantom - witaminom C i E, koenzymowi Q 10, cynkowi, selenowi, ekstraktowi z zielonej herbaty. Nie mniej ważne jest wspomaganie funkcji detoksykacyjnych organizmu (kwas elagowy, cynk, selen) oraz ochronnych układu oddechowego (owoc cayenne). Wszystkie te substancje zawarte są w preparacie SMOKERADE, który może być polecany zarówno aktywnym, jak i biernym palaczom.
dr Adam Cybart
 


 

Z doświadczeń naszych klubowiczów
 

palaczeCieszę się, że poprawiłam swój wygląd zewnętrzny, ale moja radość jest jeszcze większa, bo wreszcie pozbyłam się innych, dręczących mnie dolegliwości.


GRAJCIE O SWOJE ZDROWIE ZE SMOKERADE


Czy wiecie, że co czwarty Polak ma nadciśnienie? Jest ich w Polsce około 7 milionów (ja byłam jedną z nich). Często czułam parcie krwi na ściany naczyń krwionośnych, bolała mnie głowa, widziałam jak za mgłą. Cierpiałam też na zaburzenia rytmu serca, którym towarzyszyło uczucie duszności, a nawet omdlenia. Okazało się, że jedną z przyczyn było wzmożone napięcie nerwowe, wywołane stresującymi sytuacjami. W efekcie dochodziło do zaburzeń mechanizmu regulującego ciśnienie tętnicze krwi w układzie krążenia, a więc cierpiałam na nadciśnienie. Lekarz powiedział - unikaj stresu! Łatwo powiedzieć ... Jestem pielęgniarką z 20-letnim stażem w szpitalnej Izbie Przyjęć i stres towarzyszy mi w wielu sytuacjach. Jego całkowite wyeliminowanie jest prawie niemożliwe.

Znalazłam więc swoją własną, skuteczną metodę - STRESS MANAGEMENT, który niezwykle korzystnie wpłynął na pracę mojego systemu nerwowego. Połączyłam go z innym preparatem - SMOKERADE - który oczarował mnie swoimi składnikami - nie tylko w odpowiednio dobranych proporcjach, ale również o wzajemnie uzupełniającym się działaniu!!!

Zawarte w nim silne antyoksydanty - to dla mnie pierwsza linia obrony. Dlaczego?

Wolne rodniki, walczące z nimi przeciwutleniacze.... Słyszymy o nich dość często - czy jednak spośród wielu informacji, artykułów potrafimy wyłonić "meritum"? Czy nie mamy przypadkiem wrażenia, że tak naprawdę nie wiemy, o co chodzi? I czy rzeczywiście antyoksydanty są tak ważne dla naszego zdrowia? Zapewniam Was, że tak! Są po prostu niezbędne!

Sam fakt powstawania wolnych rodników w naszym organizmie nie jest patologią, ponieważ tworzą się one w sposób biologicznie naturalny. Ale to właśnie one spowodowały u mnie uszkodzenie błon komórkowych, a także spustoszenie w moich zasobach tlenowych, co w efekcie doprowadziło do niedostatecznego zaopatrzenia serca w tlen. Na szczęście koenzym Q10, zielona herbata, owoc granatu, owoc cayenne, witaminy E i C, selen, cynk - zneutralizowały i zniszczyły wolne rodniki, które siał spustoszenie w moim organizmie. To one obniżył moje ciśnienie tętnicze poprzez relaksujące działanie na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, wyregulowały pracę mojego serca i poprawiły przepływ krwi w naczyniach włosowatych.

Chociaż SMOKERADE jest ogromnym ratunkiem dla palaczy - i życzę im "szczęśliwego, zdrowego oddychania" - to ja osobiście dedykuję ten preparat "ciśnieniowcom", osobom z dolegliwościami serca czy żyjącym w "zatrutej cywilizacji" (czyli nam wszystkim).

DLA WSZYSTKICH "NOWOCZESNYCH", ZAGINIONYCH I WYGODNYCH !!!

Bo SMOKERADE to nie tylko detoksykator naszego organizmu. To bojownik z wolnością "rodników"! To bloker "wybrakowanych" cząsteczek tlenu! To antidotum podarowane przez naturę! Uczyńcie więc to, co ja - grajcie o swoje zdrowie ze SMOKERADE!
Dorota Nowakowska,  Wrocław, Źródło: CaliNewsWreszcie czuję, że żyję!
 

Od kilku miesięcy codziennie rano z wielkim trudem podnosiłam się z łóżka - nawet wtedy, gdy powinnam być wyspana. Czasami musiałam znowu się położyć z powodu zawrotów głowy, mroczków przed oczami i szumów w uszach. Podobne chwile słabości zdarzały mi się w ciągu dnia, zwłaszcza gdy gwałtownie zmieniałam pozycję ciała. Stale było mi zimno, gdy inni tryskali energią, ja nie byłam zdolna do jakiegokolwiek wysiłku. Zaniepokojona, wybrałam się do lekarza, który stwierdził tylko niskie wartości ciśnienia krwi i zalecił większą dawkę ruchu.


Łatwo powiedzieć, ale wtedy każdy wysiłek wydawał mi się zadaniem ponad siły. Z moimi problemami podzieliłam się z koleżanką. Stwierdziła, że potrzebuję miłorzębu japońskiego, który poprawi krążenie krwi w organizmie i złagodzi moje dolegliwości. By szybciej odzyskać witalność qProtect miałam przyjmować razem z koenzymem Q10. Ze względu na moje niskie ciśnienie zaczęłam od najmniejszej dawki CoQ10 - 2,5 mg, jaka znajduje się w Smokerade.


Pierwszą zmianą, jaką zauważyłam, była poprawa koncentracji. Mogłam się wreszcie skupić i szybko wykonać swoją pracę. Z czasem poczułam też przypływ energii, coraz rzadziej pojawiały się zawroty głowy i szum w uszach. Mając lepsze samopoczucie i większą witalność, odważyłam się zapisać na aerobik. Wreszcie poczułam, że żyję! Żadnych problemów z porannym wstawaniem, za to dużo energii i chęci, by korzystać z uroków życia.
Kasia z Warszawy, Źródło: CaliNews
 


 

Czy wiesz, że…
 
Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), z powodu palenia tytoniu na świecie co roku umiera ponad 5 mln ludzi. Jeśli ta tendencja utrzyma się, w roku 2030 liczba ta może osiągnąć 8 mln rocznie. Dane z 2000 r. wskazują, że w Polsce palenie tytoniu było przyczyną ok. 69 tys. zgonów, z czego ok. 43 tys. stanowiły zgony przedwczesne (w wieku 35-69 lat). Szacuje się, że w Polsce pali obecnie 29% dorosłej populacji, co stanowi około 9 mln osób. Wyniki przeprowadzonych w 2007 r. ogólnopolskich badań pokazują, że odsetek codziennie palących mężczyzn wynosił 34%, zaś kobiet - 23%.


Badania Instytutu Matki i Dziecka (IMiD) z 2006 r. wykazują, że odsetek młodzieży 15-letniej, która podjęła próbę palenia tytoniu i pali codziennie, wynosi 12,4%, w tym blisko 15% chłopców i ponad 10% dziewcząt. Jest to niewielki spadek w stosunku do badań prowadzonych w latach 1998 i 2002.


Bierne wdychanie dymu tytoniowego zabija co roku w Polsce ok. 2 tys. osób. W miejscach pracy na wdychanie dymu tytoniowego narażonych jest 19% niepalących Polaków (24% mężczyzn i 14% kobiet), w domu zaś 25% (odpowiednio 29% i 20% niepalących kobiet i mężczyzn). Skala biernego narażenia dzieci na dym tytoniowy w Polsce jest ciągle ogromna - codziennie około 4 mln z nich wdycha biernie dym tytoniowy w domu lub miejscach publicznych. U dzieci do 4 roku życia wymuszona inhalacja dymu tytoniowego jest główną przyczyną utraty zdrowia.
Źródło: PAP


Przeciwutleniacze, antyoksydanty, związki wychwytujące wolne rodniki... to bardzo często używane dziś pojęcia, kojarzące się nam z ochroną przeciw tzw. wolnym rodnikom. Dlaczego te substancje są dla nas tak istotne?

By to wyjaśnić, należy opisać mechanizm powstawania i działania wolnych rodników. Są to niezrównoważone - czyli mające o jeden elektron za mało lub za dużo - atomy, które są ubocznym produktem przemiany materii w ludzkim organizmie.

Wolne rodniki powstają w mitochondriach (w części komórki, w której zachodzą przemiany energetyczne) otoczonych witaminą E, która je wychwytuje i neutralizuje, przez co sama staje się wolnym rodnikiem. Wolny elektron jest odbierany przez witaminę C, usuwany z komórki i przekazywany dalej innym substancjom. Jednak pewna część wolnych rodników wydostaje się poza mitochondrium. Poszukujący równowagi rodnik bardzo łatwo wchodzi w reakcję z napotkanymi substancjami, dzięki czemu sam odzyskuje równowagę, ale niszczy ją wokół siebie. Jeżeli wolne rodniki znajdą się w skórze - niszczą włókna kolagenu, doprowadzając do zwiotczenia skóry i powstawania zmarszczek, w oku - przyspieszają zmiany degeneracyjne, np. powodują zaćmę, w naczyniach krwionośnych - utleniają cholesterol, przyspieszając procesy miażdżycowe. Jeżeli trafią do jądra komórkowego i uszkodzą DNA, mogą wywołać zmiany nowotworowe. Powstawaniu wolnych rodników sprzyja dym papierosowy, promieniowanie UV i zanieczyszczenie środowiska. Substancjami neutralizującymi wolne rodniki są przeciwutleniacze. Dotychczasowe badania koncentrowały się na poznaniu właściwości poszczególnych grup antyoksydantów. Kiedy jednak zauważono, że procesy neutralizacji wolnych rodników i ich transportu są bardziej skomplikowane, okazało się, że to, co stworzyła natura jest dla nas najlepsze.

zielona-hEkstrakt z zielonej herbaty
Liście krzewu herbacianego od tysiącleci stosowane były jako skuteczny środek leczniczy. Szczególne właściwości zielonej herbaty są doceniane również przez współczesną medycynę. Ekstrakt jest bogatym źródłem naturalnych, bioaktywnych substancji fitochemicznych: polifenoli i metyloksantyn, a także witamin (z grupy B, A, C) i składników mineralnych (magnez, potas). Substancje czynne ekstraktu herbacianego odznaczają się szerokim spektrum działania zdrowotnego, co jest związane z ich wyjątkową aktywnością przeciwrodnikową. Przewyższają one, około 200-krotnie, aktywność modelowego przeciwutleniacza - witaminy E. Badania naukowe bezspornie udowodniły, że substancje zawarte w zielonej herbacie wykazują aktywność przeciwmiażdżycową, przeciwinfekcyjną, przeciwzapalną, przeciwalergiczną i chemioprewencyjną - zmniejszającą ryzyko rozwoju choroby nowotworowej.

Ekstrakt z owocu granatu
Owoce granatu są źródłem m.in. nieocenionego kwasu elagowego - naturalnego przeciwutleniacza, uznawanego za inhibitora substancji rakotwórczych. Badania na myszach wykazały, że kwas elagowy zatrzymuje rozwój nowotworów wątroby, płuc i przełyku.

Sproszkowany owoc cayenne
Cayenne zawiera kapsaicynę - alkaloid o właściwościach witaminy A, C czy E, który uniemożliwia substancjom toksycznym mutację komórek, która mogłaby doprowadzić do rozwoju nowotworu. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że cayenne przyspiesza proces przemiany materii i może przyczyniać się do spalania większej ilości kalorii. Uważa się, że przyspiesza też czynność serca bez zwiększania ciśnienia krwi, chroni przed wylewani i atakiem serca. Cayenne wzmaga działanie innych ziół, wspomaga procesy trawienia i działanie organów wydzielniczych organizmu.

Powyższe substancje, współpracujący z CaliVita International naukowcy, połączyli w preparacie SMOKERADE, w skład którego dodatkowo wchodzą inne znane i cenione antyutleniacze oraz substancje o właściwościach oczyszczających organizm: witaminy E i C, koenzym Q10, cynk i selen. Czyni to z tego produktu doskonałą ochronę przed szkodliwymi substancjami, których przecież nie jesteśmy w stanie uniknąć we współczesnym świecie. I niech nie zmyli Państwa nazwa tego preparatu - jest on polecany nie tylko nałogowym i biernym palaczom tytoniu, ale przede wszystkim osobom dorosłym, narażonym na zanieczyszczenia środowiska oraz żywności.

To wspaniały suplement zwłaszcza dla osób powyżej 40. roku życia, u których słabną procesy obronno - naprawcze organizmu.
Anita Widawska, mgr żywienia człowieka