Stress Management

 

Stress Management - naturalne witaminy z grupy "B"


Stress Management CaliVita zawiera pełne spektrum naturalnych witamin z grupy "B" w idealnych proporcjach, a także witaminę C i magnez. Witaminy z grupy "B" zapewniają właściwą równowagę metaboliczną oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Działają uspokajająco i łagodzą napięcie nerwowe. 

Polecane zwłaszcza w celu ograniczenia wypadania włosów oraz siwienia, odżywienia cebulek włosowych i płytek paznokci, a także osobom z wysuszoną skórą.

 

stres-calvita
                                                                   CENNIK       ZAMÓWIENIA

WAŻNE!
Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy,
który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

 Opakowanie:  240 ml

Składniki aktywne / 2,5 ml:
Tiamina (witamina B1) - 1,3 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 1,8 mg
Witamina B6 - 2 mg
Niacyna - 15 mg
Witamina B12 - 2 µg
Witamina C - 60 mg
Foliany - 100 µg
Kwas pantotenowy - 5 mg
Cholina - 100 mg
Inozytol - 100 mg
Magnez - 13,5 mg

Sposób użycia: 1-2 tabletki dziennie po posiłku lub według zaleceń.
 


 

Z historii Klubowiczów CALIVITA

 

Doskonały "anty-stresik"

Bardzo mi miło, że mogę się z Państwem podzielić moimi doświadczeniami w stosowaniu, według mnie wyjątkowego suplementu diety, jakim jest Stress Management. Dlaczego wyjątkowego? Od 16-tu lat współpracuję z CaliVita® i jest to jeden z pierwszej 20-tki suplementów diety, które firma wprowadziła do sprzedaży. Mam więc z nim wiele doświadczeń, a wręcz „cudownych” potwierdzeń działania tego produktu. Skupię się jednak na najważniejszych.

Wielu ludzi doświadcza problemów związanych z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego, choć niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że według odkryć naukowych i badań klinicznych w dużym stopniu jest za to odpowiedzialny aminokwas zwany HOMOCYSTEINĄ. Dlaczego właśnie ten aminokwas? Wszystko m.in. przez złe nawyki żywieniowe powodujące przewlekły niedobór witamin z grupy B, a w szczególności witamin B6, B12 i kwasu foliowego, które są niezbędne w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. W efekcie duża ilość tego związku gromadzi się we krwi i jej nadmiar wykazuje negatywny wpływ na komórki śródbłonka naczyń krwionośnych. Dlatego musimy pamiętać o prawidłowej podaży witamin z gr. B, zwłaszcza witamin B6, B12 i kwasu foliowego.

Kolejne moje doświadczenie z tym produktem związane są ze wszechobecnym stresem często wywołującym „zespół jelita drażliwego”. To kolejna bolączka dotykająca wiele osób w dzisiejszych czasach. W moim przypadku problem pojawił się po śmierci bliskich mi osób: mojej mamy i siostry. Choć pozornie byłam pogodzona z ich śmiercią, to i tak – jak powiedział wówczas mój lekarz rodzinny – nawet przywoływanie myśli o ich chorobie i śmierci powoduje tzw. stres oksydacyjny, wywołujący skurcze w jamie brzusznej. Podczas wizyty pokazałam Pani doktor skład naturalnego preparatu Stress Management i zapytałam się, czy to wystarczy. Pani doktor uśmiechnęła się i powiedziała: proszę systematycznie zażywać ten „anty-stresik” – ma doskonały skład, tak więc nie będę przypisywać już żadnych leków uspokajających. Tak też czynię do dziś i proszę mi wierzyć, że mimo panującego naokoło stresu - ja mu się nie poddaję.

Kilkanaście lat temu miałam również problemy z kręgosłupem do tego stopnia, że w nocy nie wiedziałam, jak i na czym mam się położyć do spania - każde ułożenie sprawiało mi ogromny ból. Udałam się do lekarza, aby zdiagnozować problem i dowiedzieć się, co mam robić. Dostałam leki przeciwbólowe i usłyszałam, że tak naprawdę to niewiele można zdziałać, no i z wiekiem będzie coraz gorzej. Zrozumiałam, że muszę liczyć na siebie. Wtedy niespodziewanie odpowiedź na mój problem otrzymałam aż zza Oceanu. Mój przyjaciel mieszkający w Stanach Zjednoczonych, kiedy dowiedział się o moich problemach, poradził mi, że to może być niedobór witaminy B12 powodujący m.in. uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów obwodowych rdzenia kręgowego. Problem ujawnia się zwłaszcza u osób z nadwagą, ponieważ nacisk na krążki międzykręgowe jest dużo silniejszy niż u osób o prawidłowej masie ciała. Jest to więc przyczyna deformacji krążków oraz napięcia mięśniowego, a w rezultacie bólu. Od tego czasu minęło już wiele lat i na szczęście przepowiednia lekarza się nie sprawdziła. Każdego dnia łykam Stress Management i żyję pełnią życia, pokonując problemy z uśmiechem.

Tak więc warto wzbogacić swoją dietę w witaminy z gr. B kompleksowym produktem jak Stress Management. Moimi doświadczeniami dzielę się wśród Klubowiczów, a ich pozytywne rezultaty dają mi wiele satysfakcji. Dobrze, że możemy sobie nawzajem pomagać.

Życzę wszystkim zdrowia i radości życia
Źródło: calivita
 


 

Bezbolesne przejście do codzienności po wakacjach!

Minęły kolejne miesiące... można powiedzieć te najpiękniejsze, gdyż w tym okresie najczęściej przebywamy na urlopach. Dla większości z nas skończył się czas odpoczynku, słońca, beztroski… Zatrzymaliśmy w pamięci wspaniałe wspomnienia po plażach, ciekawych miejscach, nawiązanych znajomościach, przygodach, itp. Teraz czeka nas powrót do stałych obowiązków: nauka, szkoła, praca - czyli życie codzienne.
Mimo iż podładowaliśmy ,,nasze wewnętrzne akumulatory’’, odpoczęliśmy od komputera, to jednak fakt ponownego wdrożenia się w powszedni tryb sprawia, że czujemy lekki dyskomfort, obawę, a może nawet i przerażenie.
Jak zatem możemy przygotować organizm już pierwszego dnia po urlopie?

 

spokoj


Oto kilka propozycji:


1. Pozbądź się uczucia stresu i dostarcz sobie energii.


Narastające napięcie spowodowane obawą powrotu do wielu codziennych obowiązków sprawia, że możemy czuć się zestresowani, lekko poddenerwowani. Ponadto dla wielu osób rozpoczyna się intensywny okres nauki w szkołach. Warto wtedy dostarczyć organizmowi: składników wspomagających właściwe funkcjonowanie układu nerwowego, zwiększających sprawność umysłową, ułatwiających procesy zapamiętywania, wzmacniających procesy metaboliczne, korzystnie wpływających na budowę błon komórkowych, m.in. magnezu i witamin z grupy B (np. MagneZi B6, Stress Management B-Complex), lecytyny (np. Super Soya Lecithin 1200, Triple Potency Lecithin), nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (np. Omega 3). Nie zapominajmy również o witaminie C, która jest istotna do pracy układu nerwowego oraz wykazuje działanie antyoksydacyjne (np. C 1000, C 500, C Plus Flavonoids, Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips).
Jeśli natomiast z różnych przyczyn, np. zmiany klimatu, odczuwamy spadek witalności, częste zmęczenie, senność można oprócz powyższych składników dostarczyć organizmowi: koenzym Q10 (np. Super Coenzyme Q10, Coenzyme Q10, Sublingual Co Q10), który uczestniczy w procesach produkcji energii, żelaza – wpływającego na metabolizm energetyczny (np. Iron PLUS).


2. Zrzuć zbędne kilogramy.


Niewątpliwie należy zwrócić uwagę, że sposób odżywiania w czasie urlopów zdecydowanie różni się od tego, co spożywamy w domu. Podczas letnich wyjazdów, wielu z nas korzysta z restauracji, barów typu fast-food. Dodatkowo każdy z nas pokusił się wielokrotnie o kiełbaskę, karkówkę z grilla czy lody, bez których niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić upalnych dni. Faktycznie ciężko sobie odmówić takich przyjemności, ale pamiętajmy, że taka żywność jest wysokoenergetyczna i powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej. Jeśli czujesz, że przybyło Ci kilka kilogramów, zastosuj nowoczesny preparat XShape, który dzięki składnikom aktywnym: 6 aminokwasów, L-karnityna, chrom, witamina B6, witamina B12, witamina C, wspomoże odkwaszanie, oczyszczanie i utratę masy ciała. Staraj się też codziennie uprawiać jakieś sporty. Może spacer, rower - cokolwiek, tylko bądź aktywny fizycznie.


3. Zadbaj o odpowiednią porcję składników odżywczych.


W związku z tym, że nasza dieta podczas urlopów często nie zawierała odpowiedniej porcji składników odżywczych, warto uzupełnić niedobory witamin i składników mineralnych (np. Full Spectrum, seria Vital).


4. Zatroszcz się o odpowiednią podaż antyoksydantów.

Podczas urlopów (choć nie tylko), też jesteśmy narażeni na działanie niekorzystnych czynników, zwłaszcza promieniowanie UV, które jest jedną z  przyczyn powstawania wolnych rodników. W unikalnym produkcie Xantho PLUS można odnaleźć doskonałą porcję składników o działaniu antyoksydacyjnym: ekstrakt owocu mangostanu, o wysokiej wartości ORAC (tj. zdolność absorpcji wolnych rodników) wynoszącej ponad 17 000, ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z grejpfruta, ekstrakt z nasion winogron, ekstrakt z granatu, ekstrakt z owoców borówki czernicy, sproszkowane owoce borówki wysokiej. Dodatkowo warto pić wodę alkaliczną o wysokiej zawartości jonów hydrokyslowych OH-, o właściwościach antyoksydacyjnych (np. korzystając z urządzenia Aquarion).


5. Pielęgnuj swoje nogi.

Osoby odczuwające dyskomfort nóg, spowodowany powrotem do pracy siedzącej lub stojącej mogą zmniejszyć ich uczucie napięcia i ociężałość, dzięki zastosowaniu kremu (Vein Care) z hirudyną i wyciągiem z Sigesbeckia orientalis, który dodatkowo wykazuje właściwości kojące. We wzmocnieniu naczyń krwionośnych pomocne będą również: witamina C z bioflawonoidami (np. C 1000, C 500, C Plus Flavonoids, Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips).


6. Zadbaj o swoje włosy i skórę.


Promienie słoneczne i woda w akwenach wodnych sprawiła, że nasze włosy mogły stać się suche, kruche, matowe. Dlatego też warto zwrócić uwagę na ich właściwą regenerację. Składniki wzmacniające włosy od wewnątrz to: witaminy z grupy B, cynk, żelazo, miedź (np. Stress Management B-Complex,  MagneZi B6, Iron PLUS, seria Vital, Full Spectrum), zaś od zewnątrz przywracające im połysk i wilgotność – aloes zwyczajny, pantenol (np. Silk&Shine Shampoo).
Opaloną, czasami wręcz podrażnioną i wysuszoną przez wiatr i słońce skórę warto ukoić odpowiednimi składnikami kosmetyków (np. Hand&Body Lotion, seria Aquabelle). Przy pielęgnacji skóry można także zastosować zewnętrznie wodę kwaśną z urządzenia Aquarion. Ponadto warto również odżywić skórę stosując witaminę E (np. Vitamin E), olejek z wiesiołka (np. Evening Primrose Oil).
   Pamiętajmy także o dostarczeniu organizmowi antyoksydantu beta-karotenu (np. Beta Carotene), który przede wszystkim utrwali Waszą opaleniznę.


Z powyższych propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie bójmy się wkraczać w codzienność po urlopie, wzmocniony organizm wraz ze wspaniałymi wspomnieniami i zdjęciami sprawi, że z uśmiechem powrócimy do obowiązków normalnego życia. Nasza postawa na pewno zaskoczy rodzinę, a może nawet szefa. ;)      
                                                                                  
CVI Polska
 


 

Ból głowy – niech nie zepsuje Ci humoru!


glowaJuż myślisz, że wszystko masz dokładnie zaplanowane i nic nie może przeszkodzić Ci w osiągnięciu zamierzonego celu?! Aż tu nagle… pojawia się Twój wróg - ból głowy. Odbiera Ci całą radość chwili, skutecznie psuje nastrój, zniechęca do dalszych działań i nie pozwala się skupić. Co robić? Istnieje kilka metod, które mogą Ci pomóc w profilaktyce bólu głowy. Zapoznaj się z nimi!

 

  • Unikaj stresujących sytuacji, rozładuj złe emocje


Od dawna wiadomo, że stres nie jest sprzymierzeńcem człowieka. Staraj się codziennie znaleźć chwilkę dla siebie - na relaks oraz nie kumuluj złości i gniewu w organizmie. Wyjaśniaj wszystkie sprawy na bieżąco oraz nie odkładaj ważnych zadań na ostatnią chwilę.
 

  • Wysypiaj się i nie przemęczaj organizmu


Postaraj się zasypiać o tej samej porze każdego dnia i nie siedź do późnej nocy. Kładź się spać ok. 21-22, gdyż właśnie pomiędzy dwudziestą pierwszą a pierwszą w nocy organizm najlepiej się regeneruje i tak naprawdę są to najważniejsze godziny snu. Ponadto w ciągu dnia unikaj przemęczania organizmu - kumulowanie zbyt dużej ilości myśli w głowie, a także przeforsowanie fizyczne często nie pozwala nam zasnąć i może prowadzić do pojawiania się bólu głowy.
 

  • Zacznij zdrowo się odżywiać


Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa prawidłowe żywienie. Jednak po głębszej analizie, łatwo możemy się przekonać, iż to co jemy, wpływa na praktycznie każdą sferę naszego życia. Dobrze zbilansowana dieta może zapobiec bólom głowy. Dlatego też warto 5 razy dziennie sięgać po warzywa i owoce oraz korzystać z dobrodziejstw produktów pełnoziarnistych. Naszymi sprzymierzeńcami mogą okazać się witaminy z grupy B oraz magnez (Stress Management, MagneZi B6), które wspierają funkcjonowanie układu nerwowego, redukują uczucie zmęczenia oraz są pomocne w łagodzeniu napięcia dnia codziennego, a także kwasy tłuszczowe omega 3 (Omega 3) korzystnie wpływające na funkcjonowanie mózgu. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Dlatego też pij co najmniej 2 litry wody dziennie i nie zapominaj o najważniejszym posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Postaraj się jeść o regularnych porach i zadbaj by posiłki były mniejsze objętościowo, ale za to pojawiały się częściej - 4-5 razy w ciągu doby.  Ogranicz konsumpcję alkoholu oraz kofeiny, a także słodyczy i słodzików, które mogą wywołać niekorzystne objawy.
 

  • Zwiększ aktywność fizyczną


Postaw przede wszystkim na jogę, która wycisza i relaksuje organizm. Skorzystaj także z dobroczynnego wpływu energicznego spaceru na świeżym powietrzu. Wysiłek fizyczny pozwala nie tylko zredukować napięcie i stres po całym dniu pełnym emocji, ale dodatkowo poprawia nastrój.
 

  • Nie zapominaj o odpoczynku dla oczu


W dzisiejszych czasach większość z nas nie wyobraża sobie życia bez komputera, telewizora czy telefonu komórkowego. Niestety długotrwałe korzystanie z tego typu urządzeń może powodować zmęczenie naszych oczu. Dlatego też po każdej godzinie pracy przy komputerze, rób 5-cio minutową przerwę. Spójrz na krajobraz za oknem najdalej jak możesz albo zasłoń oczy dłońmi (nie uciskając powiek). Przyniesie to ukojenie i odprężenie dla oczu.  Dodatkowo możesz wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie oczu z pomocą Lutein PLUS - suplementu diety, który w swoim składzie zawiera luteinę, zeaksantynę, witaminę C, witaminę A oraz ekstrakt z owoców borówki czarnej - źródło antocyjanów, które dzięki właściwościom antyoksydacyjnym i korzystnemu wpływowi na integralność naczyń krwionośnych pomagają zachować prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Pamiętaj również o częstym wietrzeniu pomieszczeń, w których przebywasz oraz nawilżaj powietrze.