Strong Bones


Strong Bones - Doskonały skład dla mocnych kości i mięśni!Strong Bones CaliVita. Jednym z podstawowych czynników decydujących o mocnej strukturze szkieletu jest odpowiednia zawartość składników mineralnych w organizmie. Składniki aktywne Strong Bones to wapń oraz magnez. Zawartość wapnia w organizmie to około 2% naszej masy ciała. 99% tego składnika znajduje się w kościach i zębach, dlatego też jest on potrzebny do zachowana ich prawidłowej struktury. Odgrywa on ponadto ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego oraz w prawidłowej koagulacji krwi.

Największe ilości magnezu występują w kościach (ok. 60%) oraz mięśniach (ok. 30%). Jest on także obecny w przestrzeni międzykomórkowej oraz w samych komórkach. Jest niezbędny w utrzymaniu prawidłowej struktury kości oraz zębów. Odgrywa istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Stanowi podstawowy czynnik niektórych procesów produkcji energii w organizmie. Bierze udział w syntezie białka, odgrywa rolę w przebiegu prawidłowych procesów podziału komórek, a także odpowiada za utrzymanie równowagi potasowo-sodowej w organizmie.

 

strong-kalvita

CENNIK       ZAMÓWIENIA
 

WAŻNE!
Zamawiaj zawsze u solidnego doradcy,
który  zapewni Ci gwarancję kompleksowych informacji na temat stosowania oraz przebiegu kuracji (zobacz tutaj >>>).

Opakowanie: 100 kapsułek

Składniki aktywne/1 kapsułka:
Wapń - 300 mg
Magnez - 150 mg

Sposób użycia: 1-2 kapsułki dziennie na noc lub według zaleceń.

 

CZY WIESZ, ŻE...

 

Jedna kapsułka Strong Bones dostarcza tyle wapnia, co jedna szklanka mleka lub 1 porcja sera oraz tyle magnezu, co pół szklanki mleka lub 3 porcje (100 g) sera!
zima-kalvitaCiesz się zimą bez kontuzji!
 
Właśnie rozpoczynasz urlop zimowy, a może już w najlepsze szusujesz po stokach lub uczysz się nowych sztuczek, jeżdżąc na łyżwach?

Niezależnie od tego, które sporty zimowe preferujesz, zabezpiecz się przed możliwą kontuzją!

4 złote zasady, by zmniejszyć ryzyko kontuzji

I. Właściwa dieta i suplementacja

Postaw na:

  • Wapń uzupełniając jego poziom w organizmie odpowiednimi suplementami diety (Strong Bones 100 kaps.). Obowiązkowo powinny to robić osoby, które nadużywają kawy, herbaty czy alkoholu – produkty te wypłukują wapń z organizmu.

Wapń jest niezbędnym składnikiem naszych kości i zębów. Umożliwia im wzrost i zapewnia odpowiednią gęstość, a przez to wytrzymałość.

Specjaliści biją na alarm: aż 72% dorosłych Polaków i 98% seniorów cierpi z powodu niedoborów wapnia, co zwiększa ryzyko złamań i rozwoju osteoporozy!

  • Magnez (Strong Bones 100 kaps.), który współpracuje z wapniem w przewodzeniu impulsów nerwowo-mięśniowych oraz ma zasadniczy wpływ na gęstość kości.

Magnez aktywizuje syntezę kolagenu oraz proces kostnienia. Pobudza bowiem enzymy uczestniczące w budowie kości. Ponadto stymuluje komórki kościotwórcze do wbudowywania wapnia w strukturę kośćca.

By umożliwić maksymalne wchłanianie wapnia i magnezu - Strong Bones 100 kaps. posiada idealną proporcję wymienionych składników - 2:1

  • Witaminę D (D-Drops liquid vitamin D), którą każdy z nas powinien suplementować, zwłaszcza w styczniu i lutym, kiedy to organizmowi zaczyna jej najbardziej brakować.

Według badań odpowiednia suplementacja witaminą D zmniejsza ryzyko złamań u osób starszych o 25%.

  • Kwas hialuronowy, glukozaminę, chondroitynę oraz MSM (Joint ProteX FORTE), czyli składniki odgrywające istotną rolę w budowaniu i funkcjonowaniu chrząstki stawowej umożliwiającej każdy ruch i zapobiegającej ścieraniu się kości.

 

Dlaczego dbanie o chrząstkę stawową jest takie ważne?

Bowiem minimalizuje ona podatność na urazy! A niestety m.in. z wiekiem, pod wpływem nadmiernej eksploatacji przy intensywnym treningu, u osób z nadmierną masą ciała oraz ćwiczących bez odpowiedniej rozgrzewki przed i po wysiłku fizycznym, ulega ona stopniowej degradacji, co w konsekwencji może doprowadzić do odsłonięcia kości, pojawiania się bólu z każdym ruchem, a nawet znacznie ograniczyć możliwość poruszania się, nie mówiąc już o szusowaniu na stoku czy jeździe na łyżwach.

II. Przygotowanie fizyczne

Pamiętaj, że wyjście na stok bez żadnego przygotowania fizycznego, to wręcz proszenie się o kłopoty (mięśnie w trakcie jazdy na nartach czy na snowboardzie, pracują w zupełnie inny sposób niż na co dzień). Dlatego  przed wyjazdem skup się przede wszystkim na ćwiczeniach wzmacniających stawy i mięśnie, które będą najbardziej zaangażowane, czyli nogi, jak również kręgosłup. Oczywiście zaczynając ćwiczyć dopiero teraz w 100% nie przygotujesz się na intensywne zimowe obciążenia, ale z pewnością przyniesie to dobroczynne skutki i ograniczy ryzyko urazów.

A gdy już wrócisz z urlop, to nie rezygnuj z ćwiczeń! Odgrywają ona bowiem istotną rolę w utrzymaniu zdrowia kości, mięśni i stawów, a także korzystnie wpływają na całe ciało, niwelując skutki stresu.
Dzięki regularnej aktywności fizycznej nawet stawy z problemami w większym stopniu zachowują normalną ruchliwość i nie ulegają zesztywnieniu. Wystarczy codzienny spacer i krótka gimnastyka. Pomocne będą również biegi, pływanie czy jazda na rowerze.

Paniom dodatkowo zalecamy ograniczenie chodzenia w wysokich obcasach do minimum – wygodne obuwie na miękkiej podeszwie pomoże zachować zdrowe stawy. Ważne jest też utrzymywanie prawidłowej postawy ciała i wagi, bo otyłość wpływa na szybsze ścieranie się tkanki chrzęstnej.

III. Profesjonalne zabezpieczenie, sprzęt

Używaj sprzętu sprawnego technicznie, zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami użycia. Dobierz właściwie narty, deskę snowboardową i buty do swoich umiejętności i wzrostu. Apelujemy również do wszystkich narciarzy i snowboardzistów, bez względu na wiek, by uprawiali sporty zimowe, wyłącznie w kasku ochronnym. Chroni on przed guzami, wstrząśnieniami mózgu, a bywa że… i przed śmiercią. Osoby poniżej 16. roku życia mają obowiązek prawny noszenia kasków ochronnych podczas jazdy na nartach bądź uprawiających snowboarding.

IV. Rozsądek, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Spędź bezpiecznie urlop i nie zepsuj go innym:

  • Zapoznaj się z zasadami korzystania z danego terenu, trasy.
  • Stosuj się do znaków nakazu i zakazu.
  • Zapoznaj się z aktualnymi warunkami atmosferycznymi, prognozą pogody, komunikatem lawinowym na stronach GOPR i TOPR.
  • Stopień zagrożenia lawinowego określany jest w ramach pięciostopniowej skali: pierwszy – niski, drugi – umiarkowany, trzeci – znaczny, czwarty – wysoki, piąty – bardzo wysoki.
  • Sprawdź poziom trudności trasy, na którą się udajesz.
  • Aktualnie obowiązują trzy stopnie trudności: stopień A oznaczony kolorem niebieskim - trasa łatwa, stopień B oznaczony kolorem czerwonym – trasa trudna, stopień C oznaczony kolorem czarnym – trasa bardzo trudna.

Najczęstsze urazy na nartach: złamania bądź zwichnięcia kończyn, zerwanie ścięgien oraz uszkodzenie torebek stawowych.

Najczęstsze obrażenia snowboardzistów: urazy miednicy, kości guzicznej, barków, nadgarstków i palców oraz stawów łokciowych i ramiennych. Nierzadkie są również złamania obojczyka czy wstrząśnienie mózgu.

 

Co robić, gdy już doznamy kontuzji np. kolana?

Nie próbuj na siłę prostować nogi. Dobrze jest schłodzić obolałe kolano i jeśli to możliwe unieruchomić je i jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Ponadto pamiętaj, by o wszelkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo (m.in. wypadek w górach, zaginięcie osoby) bezzwłocznie informować GOPR lub TOPR. W razie zaistnienia wypadku na zorganizowanych terenach narciarskich natychmiast powiadom ratownika narciarskiego.
 
Źródło: Calivita