Vein Care - Krem na Żylaki, Bóle nóg

NOGI W DOBREJ FORMIE!


Żylaki kończyn dolnych to dolegliwość dotykająca jedną na cztery osoby! Nie zawsze są poważnym problemem medycznym, ale obrzęknięte nogi z poskręcanymi ciemnymi żyłami widocznymi tuż pod przebarwioną skórą mogą sprawiać ból i nie wyglądają atrakcyjnie.

Żylaki powstają na skutek zalegania krwi w żyłach kończyn dolnych. Krew wracająca żyłami do serca ma do pokonania trudną drogę ku górze. Natura wyposażyła żyły w specjalne zastawki zapobiegające cofaniu się krwi, ale u wielu ludzi zastawki są z różnych przyczyn uszkodzone. Typowo, żylaki powstają wzdłuż tylnych powierzchni łydek i wewnętrznych stron ud..  

 Poszerzone żyły często bywają otoczone twardą, włóknistą tkanką. Dzieje się tak na skutek miejscowo zwiększonej aktywności fibryny, substancji białkowej, która jest odpowiedzialna za tworzenie zmian o charakterze bliznowatym i nasilenie tendencji do krzepnięcia krwi. Skóra nad żylakami jest ciemno zabarwiona, wrażliwa i czasem swędząca. W tym miejscu mogą tworzyć się rany, bardzo trudne do gojenia. Jeśli tak zmieniona skóra zostanie przypadkowo skaleczona, nie wolno przyklejać na niej plastra, ponieważ pod nim może wytworzyć się jeszcze większa rana.

W powstawaniu żylaków bierze udział bardzo wiele czynników, wliczając w to dziedziczną słabość żył i zastawek. Jednak część przyczyn to różne sytuacje, które zwiększają ciśnienie w żyłach, a zalegająca krew je rozciąga i powoduje obrzęk okolicznych tkanek. Nadwaga, długotrwała pozycja stojąca lub siedząca, zaparcia i ciasne ubiory to najczęściej spotykane czynniki, które poprzez zaburzanie krążenia w nogach i miednicy, ujawniają lub nasilają zmiany żył a k o wato. Problem żylaków dotyczy częściej kobiet, ponieważ żeńskie hormony płciowe mają działanie zwiotczające w stosunku do naczyń krwionośnych. Podczas ciąży, gdy hormonów tych jest we krwi szczególnie dużo, rozwijający się płód i   uciska na narządy miednicy i wzrasta masa ciała, duża liczba kobiet doświadcza pierwszych dolegliwości ze strony żylaków. Mogą się one nasilać tuż przed miesiączką i podczas niej oraz w okresie przekwitania.

 Istnieją proste sposoby profilaktyki przeciwżylakowej, które każda osoba mająca skłonność do ich powstawania powinna stosować na co dzień. Przede wszystkim, trzeba uwolnić nogi i tułów od wszystkich ucisków. Zdjęcie podkolanówek czy pończoch ze ścisłymi ściągaczami oraz zbyt ciasnych pasków w talii szybko przynosi wyraźną ulgę. Korzystne jest noszenie specjalnych rajstop przeciwżylakowych, które u ciskając równomiernie całą nogę, nie dopuszczają do gromadzenia się krwi w żyłach. Osoby, które dużo stoją lub siedzą powinny raz na jakiś czas zmienić pozycję i pospacerować. Mięśnie łydek, gdy pracują, działają jak pompa i pomagają w przetłaczaniu krwi ku górze. Pod biurko warto postawić stołeczek i opierać na nim nogi. W ciągu dnia korzystne jest znalezienie czasu na spacerowanie i leżenie z nogami uniesionymi do góry, np. opartymi o ścianę.

Bardzo istotna jest dieta bogata w składniki wspomagające żyły i regulujące rytm wypróżnień. Wśród substancji wzmacniających żyły należy wymienić antocyjany, witaminę C, E i bioflawonoidy. Występują one w owocach i warzywach, stąd dieta powinna opierać się na produktach roślinnych. Ponieważ nasza tradycyjna kuchnia nie dostarcza nam odpowiednich ilości tych związków, warto korzystać z gotowych preparatów zawierających te substancje.

 Wśród produktów CaliVita, na szczególną uwagę zasługują więc: AC Zymes, Nopalin, C-Plus, Protect 4Life, które korzystnie wpłyną na kondycję naszych nóg.

Źródło: CF News grudzień 2000


Broń kobiety Vein CareDzięki darom natury panie posiadają wiele narzędzi do podkreślenia swojej kobiecości. Każdy z nich oddzielnie wystarczyłby, by zainteresować ukochanego mężczyznę i spotęgować z jego strony pragnienie szaleństwa. Mrugające rzęsy, czułe usta, falujące biodra… stanowią różnego rodzaju broń z tego samego arsenału. Jak wykazują statystyki, najskuteczniejszą z nich są zgrabne nogi, które wymagają jednak należytego zainteresowania.

Niestety, powołując się na przyspieszony tryb życia, codzienny kierat i jeszcze szereg innych wymówek, kobiety zbyt mało czasu poświęcają na pielęgnację swoich nóg. Sytuację pogarsza wzmożone obciążenie, jak np. praca w pozycji stojącej czy buty na wysokich obcasach. Niepotrzebne kilogramy, brak ruchu, skłonność do pewnych chorób, to dodatkowe czynniki ryzyka. W efekcie pojawia się zmęczenie, ociężałość i ból w różnych miejscach nóg. Po pewnym czasie pojawiają się na ich skórze przebarwienia i żylaki. Nogi nie tylko tracą swój wdzięk, ale mogą też stać się źródłem nieustannego bólu, nieprzyjemnych doznań oraz pogorszenia nastroju.

Źródło problemu tkwi w układzie krążenia, który dostarcza krew do wszystkich miejsc w organizmie. Z serca, które podtrzymuje krążenie, bogata w tlen krew dociera naczyniami krwionośnymi do tkanek, by następnie do niego powrócić. Ma do pokonania trudną drogę ku górze. Natura wyposażyła więc żyły w specjalne zastawki zapobiegające cofaniu się krwi, ale u wielu osób są one z różnych przyczyn nieszczelne. Kiedy krew zaczyna cofać się w naczyniu powrotnym – powstają żylaki. To właśnie ten proces jest odpowiedzialny za wszystkie wymienione wyżej objawy. Lekceważenie problemu żylaków może doprowadzić do znacznie poważniejszych zakłóceń w układzie krążenia.

Leczenie żylaków może przebiegać całkowicie bezboleśnie i z bardzo dobrymi skutkami. Nogi każdej kobiety zasługują na opiekę, ponieważ każda kobieta zasługuje na to, by arsenał jej broni był w pełni kompletny.

Właściwości HIRUDYNY:-zapobiega powstawaniu spontanicznego bólu
-zmniejsza częstotliwość skurczów łydek
-minimalizuje obrzęk tkanek
-redukuje zmęczenie nóg i poczucie ich ociężałości
-zmniejsza zaczerwienienie skóry i jej bolesność
-ogranicza powstawanie błękitnych plam na skórze nóg
 Historia PIJAWKI
 Trzy tysiące lat temu w Azji, podstawowym elementem stosowanym jako środek leczniczy były pijawki. Utrata krwi wskutek jej wysysania przez te organizmy, miała na celu odtruwanie, a składniki dostające się do ciała podczas wpijania się pijawek w ludzką skórę, działały rozkurczowo i posiadały nawet właściwości uspokajające. Starożytni Grecy szczegółowo opisali zalety stosowania pijawek. Pozostały notatki wskazujące na systematyczne ich stosowanie przez Themisona (123 – 43 p. n. e. ) oraz później przez Pliniusa (23-79), który z kolei leczył pijawkami hemoroidy. Podobne przekazy na piśmie pochodzą ze świata arabskiego. Podczas Rewolucji Francuskiej pijawki znów zyskały na znaczeniu. Ich zastosowanie Broussais (1772-1838) określił jako istotę leczenia. Później stosowanie tych żywych istot stało się mniej popularne, dzięki odkryciu w wyciągu z pijawki składnika pod nazwą hirudyna (Haycraft 1884, Jacobi 1903). Dzięki temu, po opracowaniu metody pozyskiwania hirudyny, zaprzestano nieprzyjemnego dla pacjenta przystawiania pijawek do skóry. Hirudyna posiada właściwości lecznicze i kosmetyczne. Między innymi uwalnia nogi od uczucia opuchnięcia, a suchą i wrażliwą skórę czyni gładką, elastyczną i jedwabistą.


Konsultacja


Szanowna Pani Doktor! Zwracam się do Pani o pomoc w sprawie mojej 76-cio letniej matki. Na szczęście jej ogólny stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń, lecz jej pamięć bardzo szybko się pogarsza. W szpitalu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, mimo tego bardzo często nie pamięta wydarzeń nawet z ostatnich paru dni. Czy można coś na to zaradzić?

Pani matce, oprócz zastosowania produktu Energy & Memory, zalecam również zażywanie Triple Potency Lecithin. Składniki tych produktów wspierają funkcje układu nerwowego, szczególnie w zakresie pamięci.

Przepraszam, że zwracam się o pomoc w sprawie intymnej, ale nie wiem, co mam zrobić. Wszystkiemu winien jest brzydki zapach z moich ust. Jest nieprzyjemny nie tylko dla mnie, ale co gorsze, wstydzę się pokazywać wśród ludzi. Nie pomaga ani regularnie mycie zębów, ani płyny do płukania jamy ustnej.

W rozwiązaniu Pani problemu może pomóc produkt ParaProteX w dawce dziennej 3×1 tabletka oraz AC-Zymes 3×1 kapsułka. Polecam jeszcze dostosować dietę do swojej grupy krwi.

Zwracam się w sprawie następującego problemu. Skończyłem już 68 lat i wciąż borykam się z nieustannym zatwardzeniem. Codziennie jestem zmuszony sięgać po środki przeczyszczające, jednak jest to zbyt drastyczne rozwiązanie, które bardzo mnie męczy. Jeżeli macie jakiś produkt, który może mi pomóc, proszę, napiszcie mi o tym!

Proszę koniecznie wypijać 2 litry płynów dziennie, każdego dnia jadać surowe i świeże warzywa oraz owoce. Ponadto proszę zastosować Nopalin, w dawce 3 razy dziennie 1-2 tabletki, również popijając dużą ilością płynów. Warto go połączyć z preparatem Super Soya Lecithin i AC-Zymes, które wspomagają działanie Nopalinu.

Na mojej nodze, w stosunkowo młodym wieku, pojawiły się żylaki. Początkowo oznaczały jedynie problem estetyczny, szpeciły moje nogi, ale obecnie mam coraz większe problemy ze staniem. Pracuję w zawodzie fryzjera, mam 40 lat, więc jeszcze sporo zostało do emerytury. Czy można ten problem zlikwidować, czy już na zawsze on pozostanie?

VeinCare to bardzo pomocny preparat w przypadku żylaków kończyn dolnych. Należy dwa razy dziennie cienko posmarować i delikatnie wetrzeć krem w bolące miejsce (w przypadku stanu zapalnego również należy nałożyć cienki warstwę, lecz bez wcierania kremu). Stan naczyń krwionośnych wspaniale poprawiają także nienasycone kwasy tłuszczowe (olej rybny Omega-3) oraz bioflawonoidy zawarte w C-Plus, dlatego zalecam ich regularne zażywanie razem z VeinCare.

Im bliżej wiosny, tym bardziej wypadają mi włosy. Podczas mycia wyłażą całymi garściami, więc obawiam się, że niedługo nic mi nie zostanie na głowie. Używam szamponu wzmacniającego, ale jak na razie, bez widocznych efektów. Pomyślałam, że zacznę odżywiać moje włosy również od? wewnątrz?, ale nie wiem, który z suplementów żywieniowych może pomóc na moją dolegliwość.

Po wykluczeniu choroby, należy przede wszystkich zastosować multiwitaminę. Proponuję zażywać produkt z serii Vital zgodny z grupą krwi, w dawce dziennej, dla dorosłych, 3 razy dziennie 1 tabletkę. Jeżeli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, należy zwiększyć ilość zażywanych witamin z grupy B oraz selenu.

dr Edith Varga