Woda alkaliczna najlepszy suplement XXI wieku

 

Alkaliczna woda jonizowana pojawia się w płynie mózgowym już w ciągu 1 minuty od spożycia, co może poprawić zdolność koncentracji i myślenia. Jest to spowodowane faktem, że woda jonizowana zasadniczo różni się od tradycyjnej wody.

 

Cząsteczki wody wzajemnie wiążą się; takie związane molekuły są nazywane klasterami.

 

W wodzie tradycyjnej klaster tworzy 12-18 molekuł, które są zbyt duże, by komórka mogła je bezpośrednio wchłaniać.

 

Podczas procesu jonizacji zmienia się klasterowa struktura wody.

 

Woda jonizowana posiada klastery heksagonalne – oznacza to, że klaster składa się tylko z 6 molekuł. Taka woda może łatwiej przedostać się do komórek.

 

Jest to jeden z powodów, dlaczego nazywana jest wodą mikroklasterową czy mikrowodą.

W ten sposób zdolność nawodnienia organizmu może być sześciokrotnie większa.

 

Oczywiście, zwiększa się również zdolność rozpuszczania, tak więc w wyniku picia wody jonizowanej poprawia się również skuteczność metabolizmu.

dziecko

Jedną z głównych przyczyn chorób i starzenia się jest przewlekły niedobór wody, tzn. odwodnienie. Jeśli komórki są stałe odwodnione, słabną. Ponieważ nie pijemy wystarczających ilości czystej wody, nasze komórki starzeją się bardzo szybko i łatwo zapadamy na choroby.

 

Podczas picia wody jonizowanej powstaje środowisko pełne ujemnych jonów (podobnie jak na wybrzeżu czy w wodospadzie), które znane jest ze swojego korzystnego wpływu na organizm. W takim przypadku nasz system obronny jest pobudzany i wzmacniany, w efekcie rzadziej chorujemy, osiągamy maksymalny poziom energetyczny.
Wzmocnieniu ulegają procesy eliminacji, łagodnieją dolegliwości bólowe i możemy zaobserwować silną regenerację organizmu.

 

W zasadzie proces starzenia się jest nieprzerwaną intoksykacją wywołaną kwaśnymi produktami przemiany materii i związanym z tym uogólnionym stanem uszkodzeń i niedoborów. Z punktu widzenia procesów biochemicznych organizmu, proces starzenia to nic innego jak zużycie składników mineralnych w celu neutralizacji kwaśnych produktów.

 

Zgodnie z wynikami badań naukowych, ujemne jony zwiększają zdolność komórek do wiązania tlenu. Lepszy dostęp tlenu do komórek jest ważny dla zachowania naszego zdrowia, ponieważ wspiera eliminację toksyn, produkcję zdrowych komórek krwi i zmniejsza skutki zakwaszenia.

 

Stosując alkaliczną wodę jonizowaną najłatwiej możemy chronić się przed atakiem wolnych rodników, ponieważ ładunek jonów hydroksylowych neutralizuje utleniający wpływ wolnych rodników.

 

Udowodniono w sposób naukowy, że niszczący wpływ wolnych rodników prowadzi do rozwoju wielu chorób: raka, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, ale warto pamiętać, że również znamiona i piegi są efektem obecności wolnych rodników. Możemy uniknąć tych chorób prowadząc właściwy styl życia i stosując suplementy diety.

 

W zdrowych komórkach toksyczny wpływ wolnych rodników jest neutralizowany przez antyoksydanty.

 

Ponieważ w alkalicznej wodzie jonizowanej tlen wiąże tylko 1 wodór, pozostaje jeden wolny ładunek ujemny (-). Umożliwia to wiązanie wolnych rodników (które mają niedobór ładunku) w organizmie i spowalnia lub eliminuje ich zdolność reakcji.
W ten sposób zatrzymuje niszczący proces degradacji i substancje chemiczne stają się mniej szkodliwe!

 

Tak więc alkaliczna woda posiada właściwości redukujące, eliminuje wolne rodniki z organizmu.

 

Jeśli np. we krwi znajduje się duża ilość wolnych rodników, dochodzi do licznych zmian właściwości erytrocytów, nawet ich kształtu.
Krwinki stają się podobne do ostro zakończonych kolców, łatwo aglutynują („tworzą stos monet”).
Udowodniono, że już po 20 minutach od spożycia alkalicznej wody jonizowanej, komórki te z powrotem przybierają swój pierwotny kształt.

 

Poprzez picie wody alkalicznej możemy przerwać czy nawet odwrócić proces zakwaszania naszego organizmu.

 

Większość spożywanego przez nas pożywienia posiada właściwości zakwaszające. Na to nakłada się równie negatywny wpływ sztucznych dodatków żywnościowych i leków. Wszystko to prowadzi do zakwaszenia naszego organizmu i rozwoju poważnych problemów: alergii, cukrzycy, otyłości, osteoporozy, bólów stawów, nadciśnienia, problemów z nerkami, itd.

A zatem, alkaliczna woda jonizowana świetnie alkalizuje organizm; pomaga zdrowo zarządzać równowagą kwasowo-zasadową naszego organizmu.

 

Zaleca się picie wody alkalicznej w przypadku:

  • nadkwaśności żołądka
  • przewlekłej biegunki
  • zaburzeń trawienia
  • nieprawidłowych procesów fermentacyjnych w żołądku i jelitach (wzdęcia, brzydki oddech)

 

Picie alkalicznej wody jonizowanej, którą otrzymujemy z urządzenia oczyszczającego i jonizującego wodę – jest niezwykle istotnym i skutecznym sposobem na odfiltrowanie dioksyn oraz innych substancji chemicznych, mających negatywny wpływ na stan naszego zdrowia i środowiska.

 

Ze względu na stały proces powstawania wolnych rodników w komórkach, alkaliczna woda jonizowana jest najlepszym sposobem oczyszczania.

 

Osoby cierpiące na zaparcia powinny pić zdecydowanie dużo wody alkalicznej. Początkowo picie alkalicznej wody jonizowanej może nieznacznie nasilić dolegliwości, ale stopniowo (w ciągu około miesiąca) doprowadzi do poprawy – stolce stają się jaśniejsze, bardziej żółtawe i prawie bezwonne.

 

Chlor, stosowany do dezynfekcji wody pitnej i niszczenia zarazków, zabija również ważną, przyjazną florę żyjącą w naszych jelitach. Natomiast szkodliwe, patogenne bakterie, wirusy i grzyby z czasem stają się bardziej oporne na działanie chloru, w rezultacie bardzo łatwo tłumią korzystną, pożyteczną florę. Najłatwiej dostrzegalnym znakiem tego zjawiska są stolce o nieprzyjemnym zapachu. Natomiast stolce osób pijących alkaliczną wodę jonizowaną stają się prawie bezwonne. Można to osiągnąć poprzez regularne picie alkalicznej wody przez okres co najmniej miesiąca. „Zdrowe” stolce rzeczywiście nie pachną tak intensywnie. Oznacza to, że flora jelitowa jest idealna, zrównoważona, w dobrym stanie (stolec dokładnie przypomina zapach stolca dzieci karmionych w 100% pokarmem matki).

 

Jeśli porównamy zawartość chloru w wodzie z kranu, mineralnej i alkalicznej wodzie jonizowanej, wyniki mówią same za siebie: urządzenie obniża stężenie chloru z 2,0 ppm/l do wartości 0,2-0,4 ppm/l, jednocześnie pozostawiając w oczyszczonej, alkalizowanej wodzie wystarczające ilości niezwykle ważnych składników.

 

Źródło: Nutrition&Health, wrzesień 2010 – calivita.pl